Zdolali jsme 12 pater Hotelu Continental Brno

Ve čtvrtek 24. listopadu 2016 absolvovala naše třída HT3 v pořadí již druhou exkurzi zaměřenou na hotelový provoz, tentokrát do čtyřhvězdičkového hotelu Continental, který se nachází v centru Brna. Naším průvodcem se stal F & B manažer pan Jakub Šeler, jenž nám důkladně vysvětlil celé manažerské řízení hotelu.

Prohlídka začala u recepce, která je otevřena nonstop, dále jsme pokračovali výtahem do nejvyššího patra (tři sportovní nadšenci naší třídy vyzkoušeli svoji fyzičku a vyběhli si do 12. patra po svých). Zde se nachází nejluxusnější pokoje celého hotelu s označením Design. Naopak nejlevnějšími pokoji jsou typy Economy, ty nenabízejí klimatizaci a minibar. Na každý typ pokoje si můžete vzít zvířecího mazlíčka, ovšem za příplatek. V hotelu se dají využít různé služby, jako např. wellness a posilovna, vše jde na hotelový účet hosta. V oblasti gastronomických služeb nabízí hotel pouze snídaně, po domluvě lze zajistit polopenzi.

Hotel má celkem 214 pokojů, 419 lůžek a jeden bezbariérový pokoj. Počet stálých zaměstnanců se pohybuje okolo stovky.

V prohlídce jsme pokračovali ukázkou konferenčních salónků, jídelny, podzemního parkoviště, prádelny i místností, kterou se hotel Continental pyšní nejvíce – Coliba bar. Najdete zde doutníky z celého světa, 300 druhů alkoholu, z toho 140 druhů rumu. Nejdražší je Vilarasio, za skleničku zaplatíte 290 Kč. Bar je otevřen od 16:00 do 2:00 hodin do rána, je určen pro uzavřené společnosti, ale může jej navštívit i náhodný host. Hoteloví hosté mají možnost využít odvoz na letiště i z letiště.

V pořadí druhá exkurze se velmi vydařila. Naše další návštěva je plánována do hotelu Panorama v Blansku-Češkovicích. Věříme, že bude stejně tak zajímavá a naučná.


Za HT3: Karolína Geročová, Kristýna Slouková, Vanda Buřtová, Kristýna Šíblová

 

 
Sledujte nás na Facebooku

progeCAD - alternativa AutoCAD ®
Dodavatelem školní verze konstrukčního 2D&3D programu progeCAD Professional je konstrukční a vývojová kancelář SoliCAD, s.r.o.