Zajímavé přednášky

V předvánočním období se měli možnost žáci veterinárního oboru účastnit zajímavých přednášek, které je mohly inspirovat v rámci jejich budoucího zaměření.

Včely a med

Přednáška o včelkách a medu byla především určena těm, kteří se v předcházejícím školním roce zapojili do projektu MED a pak zájemcům ze všech studijních oborů SŠ. Pan ing. Jiří Zigal ze zájmového sdružení Včela pro Moravský kras se podělil se svými zkušenostmi v chovu včel a zpracováním medu a jeho prospěšným působením na lidský organismus.

Vodící psi

Velice zajímavá pro všechny žáky veterinární prevence byla přednáška o výcviku vodících psů, která byla doprovázena praktickými ukázkami. Do naší školy přijela paní Lenka Pláteníková ze Školy pro výcvik vodících psů, s.r.o. a společně s ní přijela i paní Petra Bezáková, pro kterou se stal vodící pes Chopper nedílnou součástí života. Autenticita sdělených zážitků a ukázky opravdové spolupráce pes- člověk plně zaujala všechny posluchače.

Hana Kuběnová
Sledujte nás na Facebooku

progeCAD - alternativa AutoCAD ®
Dodavatelem školní verze konstrukčního 2D&3D programu progeCAD Professional je konstrukční a vývojová kancelář SoliCAD, s.r.o.