Výstava psích miláčků 2018

Jak se již stalo tradicí, i letos 1. 6. 2018 uspořádali studenti 3. ročníku veterinární prevence v areálu VOŠ ekonomické a zdravotnické a SŠ Boskovice výstavu psích miláčků. Návštěvníci se kromě krásného slunečného dne mohli těšit i z pestrého programu výstavy. Hned na úvod předvedla Adéla Adámková tanec se psem. Během dne se představila i další dvojice, jež k naší výstavě už neodmyslitelně patří, paní Miroslava Pokorná opět ukázala se svou border kolií neuvěřitelné představení v duchu rčení, že nic není nemožné. Po celou dobu výstavy také probíhaly doprovodné soutěže, letos to byla hra skořápky a každoročně oblíbená překážková dráha. Soutěže osvěžily čekání na výstavní kruh a vyhlášení.

Protože paní Čermáková, která byla během předchozích ročníků hlavní porotkyní, se letos nemohla výstavy zúčastnit, převzala její úlohu MVDr. Kuběnová. Svou pozici porotkyně a komentátorky zvládla brilantně a společně s odbornou porotou a zástupci naší třídy VP3 rozhodla o letošních vítězích.

Stejně jako všechny předešlé ročníky se i tento rok sešla velice pestrá směsice čtyřnohých miláčků. K vidění byli pouliční oříšci, psi čistokrevní i psi zachránění před hrozným osudem. Porota to měla opět velice těžké, protože ve skupině tak pozoruhodné, plné psů všech barev, druhů i velikostí je vždy těžké vybrat toho nejkrásnějšího. Nakonec však i tuto úlohu zvládli členové poroty úspěšně a v kategorii štěňat zvítězila SHAKIRA (německá doga) se svým majitelem Alešem Říhou. Kategorii veteránů ovládl kříženec Sendy se svou paničkou Michaelou Domanskou. Mezi těmi nejmenšími v kategorii S zazářila šeltie Larry Olgy Chvátalové. Všechny v kategorii M pak překonal Amber (australská kelpie) s Natálií Nezvalovou. A v kategorii L všechny zastínil bernardýn Bony, jehož majitelem je pan Miroslav Kubina. Celé porotě učaroval a stal se i zlatým hřebem výstavy, šampionem 2018.

Avšak ani účastníci, kteří nezískali modrou kokardu, nepřišli zkrátka. Díky našim štědrým sponzorům, bez kterých by výstava nebyla možná, nepřetékali jen tašky výherní, ale i ty účastnické. Všem firmám i jednotlivcům patří velký dík za podporu této akce. Na webových stránkách školy naleznete seznam všech, kteří nám pomohli s realizací 11. ročníku výstavy. Děkujeme a věříme v další úspěšnou spolupráci v následujícím roce.

Za organizátory VP3
Klára Němcová

 
Sledujte nás na Facebooku

progeCAD - alternativa AutoCAD ®
Dodavatelem školní verze konstrukčního 2D&3D programu progeCAD Professional je konstrukční a vývojová kancelář SoliCAD, s.r.o.