Výstava českého strakatého skotu Radešínská Svratka

Dne 15. 9. 2016 se třídy VP2 a VP3 zúčastnily 13. ročníku výstavy českého strakatého skotu na Radešínské Svratce. Akci, která se zde koná každé 2 roky, slavnostně zahájil ministr zemědělství ČR. Jedná se o největší výstavu skotu v ČR. Zúčastnilo se přes 50 chovatelů a více než 150 kusů všech kategorií skotu. Hodnocení zvířat měla na starosti porota, jejímiž členy byli hosté ze zahraničí.

Vystavovala se i jiná zvířata - ovce, prasata nebo kozy. Nechyběl ani bohatý doprovodný program, například westernové ježdění, soutěže v odhadu hmotností zvířat nebo ukázka pasteveckého výcviku. Celá výstava probíhala v krásném areálu Radešínské Svratky. Mohli jsme vidět také rozsáhlé expozice zemědělské techniky, výrobní programy a služby související s chovem zvířat. Bylo zde mnoho stánků s tematickým zaměřením, hlavně na skot nebo na zemědělské stroje. Doufáme, že další ročník bude úspěšný jako letošní.

Anežka Lukschová, VP3

 

 
Sledujte nás na Facebooku

progeCAD - alternativa AutoCAD ®
Dodavatelem školní verze konstrukčního 2D&3D programu progeCAD Professional je konstrukční a vývojová kancelář SoliCAD, s.r.o.