Výsledky Cisco soutěže NAG NetRidersDne 17. 3. 2014 se naše škola již po druhé zapojila do celonárodní soutěže Cisco NetRiders 2014.
Po loňském velmi krásném úspěchu, kdy se do národního finále probojovalo hned 5 žáků z naší školy, to letošním ajťákům uteklo jen tak tak.
Letošního již devátého ročníku soutěže, které se účastní v rámci celé ČR odhadem 500 soutěžících, se zúčastnili i naši žáci
2., 3. a 4. ročníku oboru Informační technologie.
Nejlepší tři z naší školy Lukáš Chábek (IT4) se umístil celkově na velmi pěkném 21. místě, Patrik Dokoupil (IT2) na 24.
a Vít Šamalík (IT4) byl na 32. místě.
Národního kola se tedy bohužel nezúčastní…
Do národního kola totiž postupuje pouze dvacet nejlepších ze všech Cisco akademií. Letos nám tedy finále uteklo jen
o vlásek.

Výsledky školního kola zde.

O soutěži Cisco NetRiders
Soutěž NAG NetRiders je v ČR již dlouholetou tradicí. Soutěž je organizována celosvětově pro žáky středních a studenty vysokých škol, kteří mají možnost v rámci výuky studovat podle programu Cisco Networking Academy. V ČR je odhadem pouze 40 středních škol, které jsou do tohoto programu zapojeny a naše škola patří mezi ně.

Cílem organizace soutěže Networking Academy Games je umožnit žákům středních a studentům vysokých škol porovnat znalosti a dovednosti z oblasti počítačů a počítačových sítí, které získávají díky studiu v programu Cisco Networking Academy. Soutěž zároveň umožňuje ocenit nejlepší jednotlivce či skupiny studentů, podnítit jejich zájem o další studium síťových technologií a vyhledávat nové talenty.

Pro partnery a sponzory je soutěže dobrou příležitostí hledat nové talenty v oblasti síťových technologií, které mohou následně včas oslovit s nabídkou na spolupráci. V této oblasti je soutěž úzce propojena s dalšími aktivitami Cisco Networking Academy programu v ČR zaměřenými na budování a vzdělávání komunity studentů – budoucích síťových profesionálů.

Pro studenty tak v rámci soutěže vzniká jedinečná příležitost ukázat své schopnosti a porovnat je s ostatními, zviditelnit školu nebo se prezentovat individuálně, a to v konkurenci dalších studentů nejen na národní, ale i na mezinárodní úrovni, kam soutěž NAG svým organizačním rámcem zapadá.

Více o NAG NetRiders zde: www.netacad-games.cz

Ing. David Marek
ICT Teacher
Cisco NetAcad and MS ITA Contact
Sledujte nás na Facebooku

progeCAD - alternativa AutoCAD ®
Dodavatelem školní verze konstrukčního 2D&3D programu progeCAD Professional je konstrukční a vývojová kancelář SoliCAD, s.r.o.