Velký úspěch žáka naší školy

V letošním školním roce pořádala Petrohradská státní univerzita první ročník Olympiády v ruském jazyce. Zúčastnili se jí studenti z 30 států světa, mezi nimi i studenti z České republiky. Soutěž byla dvoukolová. První kolo proběhlo dálkově v lednu. Jeho úspěšní řešitelé postoupili do druhého kola, které se konalo v březnu, pro české účastníky v Ruském centru vědy a kultury v Praze. Z naší školy do druhého kola postoupili Marek Musil a Petra Novosadová.

Marek Musil obsadil ve velké konkurenci 2. místo. V pátek 24. 5. 2019 převzal v Praze od zástupkyně Petrohradské státní univerzity Naděždy Dubininy diplom a věcnou cenu. Zároveň získal možnost zúčastnit se Mezinárodní letní školy v Tambově, která se uskuteční ve dnech 17. – 30. 7. 2019. Společně s dalšími studenty z 9 evropských a asijských států bude mít možnost prohloubit si své jazykové znalosti a seznámit se s pamětihodnostmi Moskvy a okolí.

Podrobnosti o soutěži jsou publikovány na adrese:
http://rsvk.cz/blog/2019/05/24/ekzameny-po-russkomu-yazyku-kak-inostrannomu-proshli-v-rtsnk-v-prage/

 
Sledujte nás na Facebooku

progeCAD - alternativa AutoCAD ®
Dodavatelem školní verze konstrukčního 2D&3D programu progeCAD Professional je konstrukční a vývojová kancelář SoliCAD, s.r.o.