Veletrh fiktivních firem 2013

Ve čtvrtek 21. 2. 2013 se uskutečnil na naší škole 17. boskovický veletrh fiktivních firem se zahraniční účastí. Veletrhu se zúčastnily fiktivní firmy z Vídně, z osmi škol Jihomoravského kraje a z jedné školy kraje Vysočina pod záštitou Centra fiktivních firem NÚV Praha.

Veletrh  byl zahájen v 10:30 hodin v budově na Hybešově ulici a fiktivní obchodování skončilo ve 14.00 hod.

Práce ve fiktivní firmě je odborný předmět, kterému se vyučuje na středních i vyšších odborných školách. Jedná se o zajímavou a přitažlivou formu výuky, která je zaměřena na praktické procvičování znalostí a dovedností získaných z oblasti ekonomiky, účetnictví, daní, managementu a marketingu. Absolventi škol jsou tak lépe připraveni do praxe. Součástí výuky je i prezentace výsledků práce ve fiktivní firmě, a to zejména na veletrzích fiktivních firem.

Návštěvníci veletrhu si mohli fiktivně nakoupit a objednat různé produkty, výrobky, zařízení a potřeby pro sport a volný čas, na vybavení domácnosti apod., objednat si zájezdy a pobyty v tuzemsku, či v zahraničí atd. Zástupci firem jim vystavili doklady, které budou následně ve výuce tohoto předmětu zpracovávat.

Fotodokumentace z letošního ročníku zde.

 

   
   
   

 
Sledujte nás na Facebooku

progeCAD - alternativa AutoCAD ®
Dodavatelem školní verze konstrukčního 2D&3D programu progeCAD Professional je konstrukční a vývojová kancelář SoliCAD, s.r.o.