Studenti z Vídně se učí česky na VASS

To, že naši studenti jezdí za němčinou do Vídně, bereme již jako samozřejmost. Ale že přijedou studenti z partnerské školy a budou se učit česky u nás, nebylo až do června minulého školního roku obvyklé.

Spolupráce s vídeňskou školou BHAK&BHAS Wien 10 začala již před dvěma lety s projektem EdTRANS. Projekt skončil v roce 2014, ale spolupráce našich škol trvá do dnes.

V červnu k nám přijelo 15 studentů, kteří se ve Vídni učí česky. Naše škola jim nabídla kurz češtiny. Jako bonus připravili Viktor Sedlák a Michal Kleveta, studenti oborů IT4 a HT4, minikurz „Barista“. Kluci předvedli kromě znalostí a dovedností spojených s kávou a přípravou kávy také suverénní výkon v angličtině. Na tomto kurzu získali vídeňští studenti základní znalosti z přípravy kávy a poprvé si mohli vyzkoušet práci s profesionálními přístroji.

Ve volném čase jsme navštívili Punkevní jeskyně a propast Macochu, židovské město v Boskovicích a westernové městečko. Průvodcovství se ujali studenti 3. ročníku oboru Hotelnictví – turismus.

Jazykové vzdělávání bude i nadále pokračovat. První říjnový týden stráví 20 studentů, kteří studují německý jazyk, na jazykově poznávacím pobytu v Rakousku a Německu. Tento pobyt je plně financován z projektu MŠMT.

Fotogalerie z akce
Sledujte nás na Facebooku

progeCAD - alternativa AutoCAD ®
Dodavatelem školní verze konstrukčního 2D&3D programu progeCAD Professional je konstrukční a vývojová kancelář SoliCAD, s.r.o.