Studenti VOŠ opět na cestách …

My, studenti VOŠ oboru Cestovní ruch, jsme poslední dubnový týden vyrazili na odbornou exkurzi „Poznáváme Maďarsko“. Během čtyř dnů jsme měli možnost poznat alespoň kousíček z toho, co tato země může turistům nabídnout.

Jeden den jsme strávili v Budapešti, kde jsme navštívili největší turistická lákadla – budovu maďarského parlamentu, kde jsme si také prohlédli maďarské korunovační klenoty, dále baziliku svatého Štěpána, Budínský hrad, Rybářské bašty či chrám svatého Matyáše. Křížem krážem jsme prošli Budapeští přes několik mostů a nevynechali jsme ani známou nákupní ulici Váci utca, na jejímž konci se nachází slavná tržnice, kde nakoupíte vše od různých druhů papriky, přes klobásky až po typické suvenýry. Večerní osvětlenou Budapešť jsme si prohlédli z paluby výletní lodi a někteří z nás také z obřího ruského kola točícího se v centru jen pár kroků od Dunaje.

Na Dunaj jsme shlédli z kopule ostřihomské baziliky a také z trosek bývalého hradu Visegrádu. Zatímco v Čechách panovalo zimní počasí, nám štěstí přálo, a tak za teplého a slunečného počasí byly výhledy a panoramata opravdu neuvěřitelné.

Maďarsko je zemí dobrého jídla, vína a termálních lázní. Od každého jsme tak trochu „ochutnali“. Vyhlášená rybí polévka halászlé, guláše, langoše, klobásy…, navštívili jsme jeden z typických vinných sklepů v Údolí krásných žen v Egerské oblasti, součástí návštěvy byla také ochutnávka vynikajících druhů vín. Na termální lázně jsme také nezapomněli - ve městě Miskolc jsme si vyléčili své neduhy v místních jeskynních lázních.

Poslední den jsme z Budapešti vyrazili na cestu kolem Balatonu, zastavili v turistickém centru Siofóku a v lázeňském městě Hevíz, kde jsme se prošli mimo jiné kolem největšího termálního jezera v Evropě. Do Hevízu dorazila studená fronta z Čech, naštěstí zde naše ochutnávání Maďarska skončilo a my se vydali vyhřátým autobusem na cestu domů.

studenti 2. ročníku VOŠ, Cestovní ruch

 

 
Sledujte nás na Facebooku

progeCAD - alternativa AutoCAD ®
Dodavatelem školní verze konstrukčního 2D&3D programu progeCAD Professional je konstrukční a vývojová kancelář SoliCAD, s.r.o.