Studenti Cestovního ruchu ve vile Tugendhat a na letišti

Po několika marných pokusech zajistit vstupenky na prohlídku vily Tugendhat jsme nakonec byli úspěšní, a tak jsme se studenty VOŠ oboru Cestovní ruch mohli 2. 5. 2019 tuto jedinečnou funkcionalistickou památku zapsanou na seznamu UNESCO navštívit. Pokud budete mít také to štěstí, určitě si připlaťte za rozšířený prohlídkový okruh. My jsme tak učinili, a mohli jsme si proto prohlédnout 2. podlaží s hlavním obytným prostorem, ve kterém se mj. nachází známá onyxová stěna. Dále jsme prošli ložnicovým patrem ve třetím podlaží a v tzv. technickém patře jsme zjistili, jak fungovaly na tu dobu úžasné technické vymoženosti, například klimatizace či elektrické spouštění oken. Součástí prohlídky byl také vstup do kvetoucí jarní zahrady.

Po návštěvě vily jsme pokračovali na exkurzi na letiště v Brně – Tuřanech. Dostali jsme se do prostor, kam se běžný návštěvník nedostane, mj. také do garáží hasičů. Zpestřením exkurze byl přílet švédské hokejové reprezentace, s jejímiž slavnými hokejisty se naše spolužačky musely bezpodmínečně vyfotit.

Studenti CR

 
Sledujte nás na Facebooku

progeCAD - alternativa AutoCAD ®
Dodavatelem školní verze konstrukčního 2D&3D programu progeCAD Professional je konstrukční a vývojová kancelář SoliCAD, s.r.o.