Studenti cestovního ruchu na zkoušku průvodcem

Každý rok v polovině května vyráží skupina studentů prvního ročníku oboru Cestovní ruch na třídenní odbornou exkurzi do vybrané lokality v České republice, kde si přímo v terénu vyzkouší práci průvodce.

Příprava na exkurzi začíná již na začátku letního období volbou destinace. V rámci učiva předmětu Průvodcovská činnost studenti zorganizují celou exkurzi, zajistí dopravu a ubytování, vytvoří podrobný itinerář na jednotlivé dny a každý si připraví několik průvodcovských výstupů k zvoleným či zadaným objektům.

V minulých letech jsme několikrát navštívili hlavní město Prahu, tentokrát si však studenti vybrali Lednicko-valtický areál, který je zapsán na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, dále města Mikulov a Valtice. První den exkurze jsme strávili v Mikulově, kde jsme navštívili židovskou čtvrť se synagogou a židovským hřbitovem, prošli zámkem a náměstím a poté vystoupali kolem jednotlivých zastavení křížové cesty na Svatý kopeček. Na druhý den exkurze studenti naplánovali prohlídku objektů Lednicko-valtického areálu, jako například zámek v Lednici, Minaret, Janův hrad, Chrám Tří Grácií či Rendez-vous. Poslední den jsme věnovali prohlídce Valtic a valtického zámku.

Exkurzí v prvním ročníku příprava studentů na možné povolání průvodce cestovního ruchu nekončí. Během studia absolvují studenti několik dalších exkurzí – ať už jednodenních, či vícedenních zahraničních exkurzí, na jejichž přípravě a organizaci se taktéž sami studenti podílí.

Mgr. Nataša Reitschmiedová

 
Sledujte nás na Facebooku

progeCAD - alternativa AutoCAD ®
Dodavatelem školní verze konstrukčního 2D&3D programu progeCAD Professional je konstrukční a vývojová kancelář SoliCAD, s.r.o.