Sportovně turistický kurz

Místo:
Přístav Baška Voda (1600 obyv.) leží
10 km severozápadně od Makarské a
5 km jihovýchodně od Brely.
Je to významné a rušné letovisko na Makarské riviéře. V okolí se pěstuje vinná réva, olivovníky, fíkovníky, višně maraska.
Předností Bašky Vody je bohatá vegetace včetně borových lesů, které dosahují až k dlouhým oblázkovým plážím.
I její poloha pod hradbou pohoří Biokovo je velmi malebná.                                     
  

Dne 7. června 2013 jsme se vydali na dlouho očekávaný turisticko-sportovní kurz do Chorvatska a to do Bašky Vody. Vyjeli jsme kolem páté hodiny večer z Boskovic. Cesta nám všem připadala dlouhá, protože nás potkaly nečekané poruchy autobusu. Kolem deváté hodiny ráno jsme konečně dorazili na místo. Prošli jsme si kousek Bašky a ubytovali jsme se. Voda byla krásně teplá a tak jsme neodolali a hned první den jsme se koupali. Další dny jsme trávili různě. 
Jeden den jsme se vydali do Makarské, která byla asi 10 kilometrů od našeho penzionu Sněžana. V Makarské jsme měli možnost nakoupit si různé suvenýry, jídlo a pití a plno dalšího. 
Dalším naším výletem byla plavba lodí na ostrov Brač. Na lodi jsme dostali výborně udělané ryby a další občerstvení. Také jsme si zkusili skákání z lodi do vody a někteří využili možnost kormidlovat loď na širém moři. Celkově se nám výlet moc líbil. 
Když jsme zrovna nejeli na žádný výlet, tak jsme se rozhodně nenudili. Chodili jsme do blízkého střediska Baško Polje, kde jsme měli možnost si zahrát různé hry a bylo tam i nejteplejší moře. Pro mnohé byl úžasný a chutný zážitek oběd z mořských plodů, který obsahoval salát z chobotnic, teplé kalamáry a nejlepší obalované krevety. Každý den jsme si pochutnávali na zmrzlinách různých chutí, které vždy osvěžily, ale hlavně jsme si zamilovali pórek, který zdobil všechny naše večeře. Večery, které jsou v Chorvatsku nejkrásnější si každý užíval ať už u zpěvu s kytarou, nebo na procházce ve městě. Všichni jsme se opálili do čokoládova a prohřáli se chorvatským sluníčkem, které svítilo každý den. Jeden den bylo moře kvůli velkému větru studené, ale odvážlivcům to nevadilo a koupali se o sto šest. Každý den byl krásný a jedinečný a díky pánům učitelům, kteří s námi jeli jsme si kurz moc užili. Všichni jsme se shodli, že bychom v Chorvatsku klidně ještě zůstali a na tento kurz budeme moc vzpomínat.

Tereza Šebelová (AT3)


 

Fotodokumentace z kurzu zde.