Sněhuláci pro Afriku

Obecně prospěšná společnost Kola pro Afriku ve spolupráci s Gymnáziem Ostrava – Hrabůvka připravily pod záštitou Ministerstva školství originální charitativní akci „Sněhuláci proAfriku“, která se konala ve středu 26. 2. Cílem bylo připravit aktivní, zábavnou činnost pro žáky a studenty mateřských, základních i středních škol v celé republice s podtextem pomoci. Tohoto projektu se zúčastnilo přes 200 škol. Organizování soutěžní akce na naší škole se ujala Mgr. Chábová.

Startovné za každého sněhuláka činilo 50 Kč, celkově se za naší školu vybralo 1450 Kč. Každý z jednotlivých sněhuláků byl vyfotografován, poté se sněhuláci umístili do auly, kde probíhalo veřejné hlasování (žáků i učitelů). Všechny zúčastněné třídy měly originální nápady na stavbu svého „sněhového mužíka“. Vzhledem k charakteru letošní zimy používali žáci jako stavební materiál karton, noviny, vatu, toaletní papír nebo polystyren. Třídy IT 1 a IT 2 se zaměřili na tvorbu sněhuláků pomocí počítačové hry „Minecraft“. Třída VP 1 si vytvořila sněhuláka z pejska. V případě třídy VP 2 vznikl „živý“ sněhulák ze studenta. Ve třídě HT 2 byl nejoriginálnější sněžný muž z montážní pěny. Jako nejlepší byl vyhodnocen sněhulák ze třídy OA 2, který byl vyroben z plastových kelímků. Jeho fotka bude zaslána do školy v Ostravě, kde proběhne další hlasování a bude vyhlášen absolutní vítěz.
Vybrané peníze poputují na stavbu a vybavení školy v Africe.


Nikola Chlupová, Barbora Doskočilová OA2

Fotodokumentace z akce zde.
Sledujte nás na Facebooku

progeCAD - alternativa AutoCAD ®
Dodavatelem školní verze konstrukčního 2D&3D programu progeCAD Professional je konstrukční a vývojová kancelář SoliCAD, s.r.o.