Sněhuláci pro Afriku aneb děti pomáhají dětem

Děti v Africe si bohužel nikdy žádného sněhuláka nepostaví a většina z nich se ani nedostanou do školy. Kvůli tomu vznikla tato charitativní akce, které se mohou zúčastnit jakékoliv školy. Podmínkou je, že se za každého sněhuláka zaplatí startovné 50 Kč. Skupina stavějící sněhuláka může mít libovolný počet členů.

Naše škola VOŠ a SŠ Boskovice se do této akce zapojila již třetím rokem. Jelikož je počasí nevyzpytatelné, byla připravena alternativa, že v případě nedostatku sněhu bude možné vyrobit si sněhuláky z čehokoliv. Tento rok jsme měli štěstí, sníh napadl a sněhuláky bylo z čeho stavět. Do této akce jsme se zapojili i my, třída čtvrtého ročníku obchodní akademie, která vytvořila 1 pětičlennou stavení skupinu. Žádná pravidla nebyla stanovena, a proto podstatou této akce byla především kreativita a originalita zúčastněných.

Z naší školy se přihlásilo 23 skupin. Vítězství získala skupina z VP1, která ze sněhu postavila hrocha. Naše škola vybrala 1250 Kč. Za vybrané peníze se nakoupí kola, která se dovezou dětem do Gambie, aby mohly dojíždět do školy.

Každý sněhulák byl vyfocen a vítězné fotky ze všech škol se vkládaly na sociální síť Facebook, kde bude od 17. 3. probíhat hlasování o úplného vítěze.

Akce byla velice povedená a všichni si ji určitě užili a už se těší na příští rok. Bohužel již bez nás, jelikož všichni doufáme, že úspěšně složíme maturitní zkoušku.

A. Tomanová, H. Havlová, D. Pásková, A.Vítková, J. Štrajt - žáciOA4

Fotogalerie z akce
Sledujte nás na Facebooku

progeCAD - alternativa AutoCAD ®
Dodavatelem školní verze konstrukčního 2D&3D programu progeCAD Professional je konstrukční a vývojová kancelář SoliCAD, s.r.o.