Slavnostní předání diplomů CISCO NAG 2016

V pátek 17. 6. 2016 proběhlo na VOŠ a SŠ Boskovice vyhlášení vítězů školního kola soutěže Cisco NAG 2016 a slavnostní předání diplomů žákům oboru Informační technologie.

Naše škola se už počtvrté probojovala do mezinárodní počítačové soutěže – Cisco NAG (Networking Academy Games). Do této prestižní mezinárodní soutěže postupuje 25 nejlepších žáků z každé země a naše škola opět zopakovala úspěch z předchozích let. Mezi 25 nejlepších v ČR postoupili z naší školy tři žáci ze 2. ročníku oboru IT. Jmenovitě to byli Tomáš Marek, Roman Kopřiva a Jan Dvořáček.
Naši „ajťáci“ tak měli možnost změřit své síly s vrstevníky z celé Evropy – a neztratili se. Umístili se ve druhé třetině ze 320 soutěžících. V tak velké konkurenci to můžeme považovat za velmi pěkný úspěch.

V Jihomoravském kraji je do programu Cisco Academy zapojeno 7 škol. Podle výsledků soutěže Cisco NAG patří naše škola mezi nejlepší a má žákům do života stále co nabídnout.

Těšme se tedy na další úspěchy našich žáků.

Ing. David Marek.

Co je Cisco Academy?

Cisco Academy je vzdělávací program, který vytvořily dvě největší technologické firmy na světě: Hewlett Packard a Cisco Systems. Cílem toho programu je poskytovat IT školám kvalitním výukové materiály, síťová zařízení a především garantovat profesionálně proškolené lektory s cílem připravit žáky středních a vysokých škol na průmyslovou certifikaci v oboru Informační technologie.

Ke studijním materiálům Cisco Academy mají přístup jen některé IT školy. Na celém světě, tj. v cca 150 zemích světa působí v současné době asi 10 000 škol, které jsou Cisco akademiemi. V České republice je celkem 139 středních škol, které mají studijní obor Informační technologie, ale asi jen třetina z nich je součástí vzdělávacího programu Cisco Academy. Naše škola VOŠ a SŠ Boskovice je jednou z nich.

Žáci na naší škole tak mají možnost získat v rámci výuky podle programu Cisco Academy dva mezinárodně uznávané certifikáty: Cisco IT Essentials (správa a údržba PC, základy bezpečnosti a počítačových sítí) a CCNA 1 (první z řady certifikátů pro specialisty na síťové technologie). Tyto certifikáty dokládají, že žák nejen ovládá IT odbornost na profesionální úrovni, ale že ji zvládá i v anglickém jazyce. Nejlepší žáci, kteří absolvují všechny anglické testy nad 85%, dostávají navíc písemnou gratulaci – ocenění studijních výsledků – přímo od ředitele Cisco Academy.

Pro naše maturanty je Cisco certifikát velmi důležitým dokladem odbornosti na trhu práce. Z průzkumu společnosti Cisco vyplývá, že o uchazeče s mezinárodním certifikátem je mnohem větší zájem a že má i mnohem rychlejší karierní postup – předpokládá se ochota dál se učit. Konkurence v IT se stále zvětšuje, ale odborníků v IT je u nás stále nedostatek. Přitom region Jihomoravského kraje je přímo ideální pro obor IT – působí zde mnoho velkých IT firem: IBM, GTS, Red Hat, Honeywell, FEI, NetSuite nebo Infosys. Díky tomu se o moravské metropoli stále častěji ve světě hovoří jako o českém Silicon Valley.

 
Sledujte nás na Facebooku

progeCAD - alternativa AutoCAD ®
Dodavatelem školní verze konstrukčního 2D&3D programu progeCAD Professional je konstrukční a vývojová kancelář SoliCAD, s.r.o.