Skončili jsme „na bedně“

Státní veterinární správa ČR uspořádala letos již 9. ročník mezinárodní soutěže středních veterinárních škol „O pohár ústředního ředitele SVS“. Tohoto klání se účastnili žáci středních veterinárních škol z Českých Budějovic, Hradce Králové, Kroměříže, Benešova, Plas, Třebíče, Nitry, Košic a také z Boskovic.
Žáci soutěžili ve veterinárních znalostech a dovednostech ve dnech 1. - 4. 11. 2015 ve školicím středisku Státní veterinární správy ČR v areálu Státního veterinárního ústavu v Praze - Lysolajích.

Týmy jednotlivých škol byly čtyřčlenné. Naši školu reprezentovali žáci z třídy VP4 – David Peniška, Karolína Lipovská, Lucie Graciasová a Hana Dvořáková.
Soutěžilo se ve čtyřech disciplínách. Žáci nejdříve představili ve dvojjazyčné prezentaci město a školu, následoval individuální znalostní test z veterinární problematiky. Praktické dovednosti byly prověřeny laboratorními úkoly v chemické a mikrobiologické laboratoři i na pitevně. Součástí hodnocení byla i soutěž o nejlepší prezentovanou ročníkovou práci.

Výsledky jednotlivých disciplín posuzovala a průběžné pořadí stanovovala odborná porota složená ze zástupců Veterinární a farmaceutické univerzity Brno, Ústavu pro kontrolu veterinárních biofaktorů a léčiv v Brně, Státní veterinární správy Praha a Státního veterinárního ústavu Praha. Porota měla velice obtížnou a nezáviděnou úlohu, neboť výkony všech soutěžících byly tak vyrovnané, že o pořadí vítězů rozhodovaly rozdíly o síle „pavoučích vláken“. Vysokou úroveň soutěže vyzdvihl i ústřední ředitel SVS ČR Doc. MVDr. Milan Malena, který na závěr předal odměny všem zúčastněným.

Pro nás byla tato soutěž velice úspěšná a radost nám přineslo nejen 2. místo, ale především to, že naši žáci oboru veterinární prevence se v tak silné konkurenci neztratili a prokázali srovnatelné znalosti s žáky ostatních veterinárních škol jak v Čechách, tak i na Slovensku.

Hana Kuběnová

Fotogalerie z akce
Sledujte nás na Facebooku

progeCAD - alternativa AutoCAD ®
Dodavatelem školní verze konstrukčního 2D&3D programu progeCAD Professional je konstrukční a vývojová kancelář SoliCAD, s.r.o.