Setkání s partnerskými školami na veletrhu fiktivních firem v Boskovicích

Banner


Ve dnech 24. a 25. února zavítaly k nám do Boskovic 2 partnerské školy z Vidně (Bundeshandelsakademie und Bundeshandelsschule Wien 22, Schumpeter Bundeshandelsakademie und Bundeshandelsschule Wien 13). Návštěva se konala v rámci veletrhu fiktivních firem (25. 2. 2010), který se v prostorách naší školy konal již počtrnácté.
Z Schumpeter BHAK/BHAS Wien 13 do Boskovic dorazilo 34 žáků v doprovodu 4 učitelů, z druhé partnerské školy 11 žáků v doprovodu ředitele školy.
Vídeňští žáci a učitelé přijeli do Boskovic již den před veletrhem v odpoledních hodinách a strávili s našimi žáky a učiteli příjemný zbytek dne. Společně si prohlédli památky Boskovic a večer se zúčastnili bowlingového turnaje.
Rakouští žáci na veletrhu prezentovali celkem 3 firmy: Flying Printed Matter GmbH (Wien 13) se zabývá se prodejem knih a CD, Media Source GmbH (Wien 13) se zaměřuje na prodej prezentačních materiálů a T-SIGn Nord (Wien 22) prodává kancelářské potřeby. Díky zahraničnímu zastoupení měli mnozí žáci možnost si poprvé vyzkoušet své jazykové znalosti při obchodování v praxi. „Obchodní jednání“ probíhala jak v němčině, tak v angličtině.
Naši žáci se na setkání s partnerskou školou dlouhou dobu pečlivě připravovali. Výsledkem byly např. cizojazyčné firemní katalogy (každá firma měla připravené katalogy v německém a anglickém jazyce), nebo úspěšné umístění firem ve vyhlašovaných soutěžích. Zabodovala i rakouská firma T-SIGn Nord, která získala třetí místo v soutěži o nejlepší katalog.
Po ukončení veletrhu a rozloučení rakouští žáci spěchali domů.
Další setkání se uskuteční již zanedlouho, a to při mezinárodním veletrhu fiktivních firem ve Vídeňské radnici. Veletrh se koná 17. 3. 2010 a zúčastní se ho žáci 3. ročníku obchodní akademie.

Fotogalerie z akce

Sledujte nás na Facebooku

progeCAD - alternativa AutoCAD ®
Dodavatelem školní verze konstrukčního 2D&3D programu progeCAD Professional je konstrukční a vývojová kancelář SoliCAD, s.r.o.