Setkání s partnerskou školou – 2. 12. 2010, 6. 12. 2010

 Dne 2. 12. 2010 navštívilo naši školu 20 rakouských žáků a 2 učitelé z partnerské školy BHAK/BHAS Wien 22. Setkání se uskutečnilo v rámci projektu EdTWIN. Tento projekt podporuje partnerství a spolupráci mezi školami z Vídně a Jihomoravského kraje. Do projektu se zapojili žáci 3. ročníku oboru Hotelnictví – turismus, z partnerské školy třetí ročník obchodní akademie.
Měli jsme možnost procvičit naše jazykové znalosti z anglického nebo německého jazyka v praxi, ať už při seznamovací hře, prohlídce školy nebo návštěvě výuky. Na programu byly i prezentace, které připravila 1. skupina HT3 pod vedením paní učitelky Škaroupkové. Prezentace proběhly v německém jazyce a byly zaměřeny na advent, Vánoce a vánoční zvyklosti v České republice. Nechyběl ani workshop, během kterého jsme společně vytvářeli plakáty o rozdílnostech a společných aspektech českých a rakouských Vánoc.
O pár dní později 6. 12. 2010 jsme se vydali na návštěvu za našimi kamarády do Vídně. Zde jsme měli možnost prohlédnout si moderní školu a nahlédnout do výuky matematiky, fyziky či fiktivních firem. Dále si pro nás Rakušané připravili prezentace o Vánocích v Rakousku a v Srbsku. Zajímavý byl i workshop, během kterého jsme formou Millionen-show zpracovávali kvíz o Rakousku a Vídni - při kterém jsme se opět snažili domluvit v němčině nebo angličtině.
Završením příjemného dne byla návštěva vánočního trhu před vídeňskou radnicí. Poté jsme se museli rozloučit s novými kamarády a slíbit si, že se na jaře zase sejdeme u nás v České republice.

 

Veronika Handlová, HT3

Fotogalerie z akce
Sledujte nás na Facebooku

progeCAD - alternativa AutoCAD ®
Dodavatelem školní verze konstrukčního 2D&3D programu progeCAD Professional je konstrukční a vývojová kancelář SoliCAD, s.r.o.