Setkání s BHAK/BHAS Wien 13 ve Vídni 16.2.2011

Dne 16. 2. 2011 se žáci třídy OA3 v doprovodu Mgr. Zemanové a Ing. Slámkové zúčastnili školního veletrhu fiktivních firem ve Vídni. Veletrh se konal v prostorách školy BHAK/BHAS Wien 13.
Veletrh měl mezinárodní zastoupení, prezentovalo se na něm celkem 14 žákovských firem. Kromě firem vídeňských žáků se veletrhu účastnily i fiktivní firmy z Rumunska a Bulharska, 3 fiktivní firmy z Boskovic a skupinka chorvatských učitelů. Čeští žáci prezentovali 3 firmy: Duha s.r.o., Afrodita s.r.o. a Alfa-Sport s.r.o. Každou naši firmu reprezentovalo deset žáků.
Do obchodování byli zapojeni všichni žáci dané firmy – část jich reprezentovala firmu na firemním stánku, část obchodovala s ostatními vystavujícími firmami.
Uzavírání obchodů začalo v 9 hod. a probíhalo do 12.30, kdy byl veletrh slavnostně zakončen. Poté následovalo losování o ceny a slavnostní předávání certifikátů o účasti.
Boskovičtí žáci se na setkání pečlivě připravovali. Výsledkem byly cizojazyčné katalogy, letáky a prezentace.
Žáci a učitelé hodnotili setkání velice kladně. Při obchodních jednáních, která probíhala v němčině / angličtině, měli žáci možnost vyzkoušet si své jazykové znalosti v praxi. Žáci získali mnoho zkušeností a navázali spoustu nových obchodních kontaktů.

Fotogalerie z akce
Sledujte nás na Facebooku

progeCAD - alternativa AutoCAD ®
Dodavatelem školní verze konstrukčního 2D&3D programu progeCAD Professional je konstrukční a vývojová kancelář SoliCAD, s.r.o.