MENDLOVA INTERAKTIVNÍ ŠKOLA GENETIKY

 

Uběhl již téměř rok od zahájení projektu, který má za cíl popularizaci a šíření vědeckých výsledků v oblasti přírodních věd, zejména v oblasti biologie se zaměřením na genetiku, a do kterého se zapojila i naše škola VOŠ a SŠ Boskovice. Během této doby měli žáci oboru Veterinářství – Veterinární prevence možnost zúčastnit se aktivit, které zajímavou formou rozšířily jejich znalosti biologie a genetiky a dovednosti v oblasti laboratorní techniky.
Žáci se zúčastnili přednášek na akci Mendel forum 2014, kde se z úst vědeckých pracovníků dozvěděli zajímavé informace z oblasti molekulární embryologie.
Studenti, kteří měli zájem zdokonalit se v laboratorní technice, navštěvovali Mendelovu letní školu. Prázdninové středy strávili v laboratoři při zkoumání genetických souvislostí, zjišťováním, jak funguje buňka, tkáň, orgán i celý organismus.
Nadšení zájemci z řad našich žáků se rovněž přihlásili na stáže v rámci Mendelovy vědecko – výzkumné školy, které probíhaly na brněnských odborných pracovištích vědy a výzkumu.
Největším přínosem pro naše žáky byla realizace Mendelovy mobilní školy, kdy do naší školy přijela mobilní laboratoř. Žáci pod vedením odborného pracovníka Akademie věd a s využitím moderní laboratorní techniky zpracovávali laboratorní práce na téma „ Jak funguje buňka“. Žáci pracovali se zaujetím a bylo vidět, že je práce v laboratoři baví.
Inspirací pro učitele a žáky se zájmem o přírodní vědy jsou rovněž publikace, testy a kvízy na http://www.mendel-brno.cz/.
Projekt ještě neskončil a společně s našimi žáky doufám, že přinese další zajímavé aktivity.

Hana Kuběnová

Fotogalerie z akce
Sledujte nás na Facebooku

progeCAD - alternativa AutoCAD ®
Dodavatelem školní verze konstrukčního 2D&3D programu progeCAD Professional je konstrukční a vývojová kancelář SoliCAD, s.r.o.