Setkani s partnerskou skolou na veletrhu fiktivnich firem ve Vídni.

Banner


Mezinárodním veletrh fiktivních firem ve Vídni

Ve dnech 16. a 17. března zavítali žáci 3. ročníku obchodní akademie VOŠ ekonomické a zdravotnické a SŚ Boskovice do Vídně, kde se zúčastnili mezinárodního veletrhu fiktivních firem. Veletrh se uskutečnil 17. 3. 2010 v prostorách vídeňské radnice. Mezinárodní veletrh ve Vídni, který se koná jednou za dva roky, má již několikaletou tradici. Boskovičtí žáci se ho však letos zúčastnili poprvé.
Návštěva veletrhu se uskutečnila v rámci projektu EdTWIN, který podporuje partnerství mezi školami z Vídně a Jihomoravského kraje. Spolupráce mezi VOŠ ekonomickou a zdravotnickou a SŠ Boskovice a rakouskou obchodní školou a obchodní akademií (Schumpeter Bundeshandelsakademie und Bundeshandelsschule, Wien 13) probíhá od začátku školního roku a její součástí je i několik vzájemných návštěv. Účast na veletrhu je jednou z nich.
Vídeňského veletrhu se zúčastnilo více než 70 vystavovatelů z různých zemí - z Rakouska, České republiky, Itálie, USA, Španělska. Setkání nabídlo žákům výbornou možnost vyzkoušet si v praxi obchodování i jazykové znalosti (obchodní jednání se vedla v němčině a angličtině). Naši školu reprezentovaly tři firmy, které v konkurenci velmi dobře připravených zahraničních firem obstály na výbornou.
Po dvou dnech strávených ve Vídni (první den byl věnován přípravám veletržního stánku a společnému programu se žáky a učiteli partnerské školy) odjížděli naši žáci obohaceni o mnoho nových zážitků a zkušeností. 
 

Fotogalerie z akce

Sledujte nás na Facebooku

progeCAD - alternativa AutoCAD ®
Dodavatelem školní verze konstrukčního 2D&3D programu progeCAD Professional je konstrukční a vývojová kancelář SoliCAD, s.r.o.