Prostějovské Zlatá jehla(2011)

Prostějovské Zlatá jehla 2011

Dne 12. 5. 2011 se konal v Prostějově desátý ročník módní show Prostějovská zlatá jehla. Ve čtyřech kategoriích předvedli své návrhy mladí tvůrci ze třinácti oděvních či uměleckých škol. Celkem se soutěže zúčastnilo na 33 kolekcí. Své zastoupení měly i střední školy ze Slovenska a také studenti z rakouského Wiener Neustadtu.
Této prestižní soutěže se zúčastnila již po třetí i naše škola, se dvěma módními kolekcemi studentek 2. ročníku studijního oboru Oděvní design a marketing. První kolekci pod názvem „ Nový obzor 2011“ z kategorie Tradičně netradiční navrhla Veronika Hlaváčová. Je to ohlednutí do 70.let dnes už minulého století. Druhou kolekci „Nadčasová výzva“ z kategorie Industriální móda navrhly Aneta Drobníčková a Lenka Martinková. Zde bylo mimo jiné použito spoustu drátků, svítících diod a dokonce i jedna z modelek měla ukryt pod krajkovou sukní elektromotor, který točil celou sukní. Vlastní hotovení kolekcí probíhalo v učebnách odborného výcviku studentkami téhož ročníku pod vedením učitelek Květoslavy Langrové a Jany Tomáškové.
Děvčata byla nalíčena a učesána odbornicí se salonu Angel´s Hair Martinou Horákovou .
Akce jako diváci se zúčastnilo na 30 studentek oděvních oborů naší školy a odnesly nejen si spoustu zážitků, ale i inspirace pro další svoji práci.
Děkuji všem, kteří se do této náročné akce zapojili.

Ing. Bohatcová Radka

Fotogalerie z akce
Sledujte nás na Facebooku

progeCAD - alternativa AutoCAD ®
Dodavatelem školní verze konstrukčního 2D&3D programu progeCAD Professional je konstrukční a vývojová kancelář SoliCAD, s.r.o.