Projektový týden v Blansku 16. - 22.10 2010

 Ve dnech 16. - 22. října 2010 se v hotelu Panorama Blansko uskutečnilo setkání žáků českých a rakouských škol. Akce se konala v rámci česko-rakouského projektu EdTWIN a zúčastnilo se jí celkem 41 žáků z 11 jihomoravských a 13 vídeňských škol, dále 5 lektorů, 5 organizátorů, 1 asistent pro slepého žáka a 2 učitelky jazyků. Vyšší odbornou školu ekonomickou a zdravotnickou a SŠ Boskovice reprezentovaly 2 žákyně. Během týdne čeští a vídeňští žáci společně pracovali ve workshopech, které byly zaměřeny na divadlo, fotografii nebo film. Jejich náplní bylo během týdne vytvořit určitý produkt.
Jednotlivé workshopy vedli rakouští specialisté. Lektor Vedran Kos pracoval se skupinou, jež se věnovala filmu. Někteří žáci točili dokument o celém týdnu prožitém v hotelu, jiní točili vlastní film. Andre Blau, Anikó Kaposvári a Andrea Mohamedi secvičili s žáky divadelní představení v několika jazycích. Účastníci workshopu věnujícímu se fotografii fotili a následně upravovali, třídili fotky a poté z nich vytvářeli prezentaci. Pomáhala jim lektorka Ingrid Frankhauser.
Vždy během dopoledne nebo odpoledne se konaly jazykové kurzy, kurz českého jazyka pro rakouské studenty a kurz německého jazyka pro české studenty. V úterý se všichni vydali na výlet do Brna, kde jednotlivé skupiny měly splnit zadané úkoly. Ve čtvrtek proběhla závěrečná prezentace výsledků jednotlivých workshopů.
Tento týden hodnotím jako velmi zajímavý a obohacující. Během společného setkávání jsem si našla mnoho nových přátel z Česka i Rakouska. Zdokonalila jsem si němčinu a naučila se novým věcem z oblasti filmu.

Jana Burešová, 3.ročník, obor Hotelnictví – turismus
Sledujte nás na Facebooku

progeCAD - alternativa AutoCAD ®
Dodavatelem školní verze konstrukčního 2D&3D programu progeCAD Professional je konstrukční a vývojová kancelář SoliCAD, s.r.o.