PROJEKT ZVĚŘINA

Ve dnech 16. – 29. 11. 2017 měli žáci všech oborů Střední školy VOŠ a SŠ v Boskovicích možnost podílet na mezioborovém projektu ZVĚŘINA.

Všechno opět začalo tvorbou propagačních materiálů, na kterých své grafické dovednosti předvedli žáci IT. Vytvořili plakátky, jídelní lístky a průběžnou fotodokumentaci.

Dalším krokem bylo rozrušení srnčího a stanovení biochemických a senzorických ukazatelů kvality, o které se postarali žáci veterinárního oboru.

Potom už nebylo nad čím váhat a mohlo se přistoupit k vytváření chutných pokrmů. Žáci oboru HT a KC pod vedením zkušených učitelů zhotovili vynikající a pestré pochoutky.

Všichni uvědomovali, že se jí „ všemi smysly“, proto byly připraveny krásné tabule, na kterých se podíleli nejen studenti HT, KC, ale i žáci oboru zahradník.

Důležitou roli sehráli i žáci EP, kteří vše správně zkalkulovali a ujistili všechny, že každá práce má svoji peněžní hodnotu.
Na závěr několik ohlasů zúčastněných:

 1. Co pro tebe bylo přínosné v tom, co jsi prováděl, v rámci projektu zvěřina (co bylo fajn)?
  1. Odreagování od výuky, praktické zkušenosti s výrobou propagačních materiálů
  2. Vše bylo zábavné a do života přínosné.
  3. Super akce, kde jsem se mohla naučit něco nového.
  4. Bourání masa bylo jedno z nejlepších úkolů, to co jsme probrali teoreticky, jsme si konečně vyzkoušeli prakticky. Moc se mi to líbilo.
 2. Co bylo podle tebe zbytečné v projektu dělat z činností, do kterých si se v rámci projektu zapojil (co tě štvalo)?
  1. Žádná naše práce na tomto projektu nebyla zbytečná.
  2. Nic mě nenapadá.
  3. Vůbec nic.


Organizační tým SRNKA
Hana Kuběnová
Zdeněk Smítka
Sledujte nás na Facebooku

progeCAD - alternativa AutoCAD ®
Dodavatelem školní verze konstrukčního 2D&3D programu progeCAD Professional je konstrukční a vývojová kancelář SoliCAD, s.r.o.