PROJEKT ZVĚŘINA

Ve dnech 16. – 29. 11. 2017 měli žáci všech oborů Střední školy VOŠ a SŠ v Boskovicích možnost podílet na mezioborovém projektu ZVĚŘINA.

Všechno opět začalo tvorbou propagačních materiálů, na kterých své grafické dovednosti předvedli žáci IT. Vytvořili plakátky, jídelní lístky a průběžnou fotodokumentaci.

Dalším krokem bylo rozrušení srnčího a stanovení biochemických a senzorických ukazatelů kvality, o které se postarali žáci veterinárního oboru.

Potom už nebylo nad čím váhat a mohlo se přistoupit k vytváření chutných pokrmů. Žáci oboru HT a KC pod vedením zkušených učitelů zhotovili vynikající a pestré pochoutky.

Všichni uvědomovali, že se jí „ všemi smysly“, proto byly připraveny krásné tabule, na kterých se podíleli nejen studenti HT, KC, ale i žáci oboru zahradník.

Důležitou roli sehráli i žáci EP, kteří vše správně zkalkulovali a ujistili všechny, že každá práce má svoji peněžní hodnotu.
Na závěr několik ohlasů zúčastněných:

 1. Co pro tebe bylo přínosné v tom, co jsi prováděl, v rámci projektu zvěřina (co bylo fajn)?
  1. Odreagování od výuky, praktické zkušenosti s výrobou propagačních materiálů
  2. Vše bylo zábavné a do života přínosné.
  3. Super akce, kde jsem se mohla naučit něco nového.
  4. Bourání masa bylo jedno z nejlepších úkolů, to co jsme probrali teoreticky, jsme si konečně vyzkoušeli prakticky. Moc se mi to líbilo.
 2. Co bylo podle tebe zbytečné v projektu dělat z činností, do kterých si se v rámci projektu zapojil (co tě štvalo)?
  1. Žádná naše práce na tomto projektu nebyla zbytečná.
  2. Nic mě nenapadá.
  3. Vůbec nic.


Organizační tým SRNKA
Hana Kuběnová
Zdeněk Smítka