Postřehy z exkurzí v rámci TÝDNE VĚDY A TECHNIKY

VP3 na Akademii věd

Ve čtvrtek 6. listopadu se třída VP3 pod vedením pana učitele Smejkala zúčastnila exkurze v Ústavu živočišné fyziologie a genetiky Akademie věd České republiky v Brně.

Dozvěděli jsme se zde řadu poznatků o původu laboratorních myší, proč se dnes používají k výzkumu a jaké výzkumy se na Akademii provádí. Na těchto zvířatech nejčastěji zkoumají vývin zubů, přesněji tzv. „třetích zubů“, nebo vliv různých plynů na organismus.

Dále jsme si prohlédli, jak se jednotlivé vzorky odebrané tkáně uchovávají. Mohli jsme si také vyzkoušet řezání tkáně na tenké plátky, které se dále zkoumají pod mikroskopem. Nakonec jsme pozorovali vývoj zubů u embrya v jednotlivých dnech před narozením.

Exkurze byla velmi zajímavá a všichni jsme si ji užili. Už teď se těšíme na další podobné akce!

Andrea Dočekalová VP3

Exkurze v Botanickém ústavu AV ČR, v. v. i.

V rámci Týdne vědy a techniky navštívili žáci čtvrtého ročníku oborů Agropodnikání a Veterinární prevence oddělení experimentální fykologie a ekotoxikologie v Botanickém ústavu AV ČR, v. v. i. Brno. V souvislosti s touto akcí se žáci zúčastnili přednášky „ Fascinující svět vody“. Pracovník Ústavu pan Tomáš Koláček zajímavou prezentací obohatil žáky o informace týkající se životních cest vodních organismů. Po teoretické části žáci navštívili laboratoře, kde jednotliví pracovníci představili vysoce specializovanou přístrojovou techniku.
Žáci odcházeli velice spokojeni jak s teoretickou částí, tak i s praktickými ukázkami.

Žáci VP4

Fotogalerie z akce
Sledujte nás na Facebooku

progeCAD - alternativa AutoCAD ®
Dodavatelem školní verze konstrukčního 2D&3D programu progeCAD Professional je konstrukční a vývojová kancelář SoliCAD, s.r.o.