Odlet na brněnské letiště

Na palubu se dostavila třída HT3. Termín a čas odletu – pondělí 20. června 2016 8:01 h. Trasa letu: Boskovice, Skalice nad Svitavou, Brno-hlavní nádraží a konečně přistání: letiště Brno-Tuřany.

V celkem hojném počtu jsme se rázem ocitli v odbavovací hale brněnského airportu. Překvapilo nás obrovské množství cestujících. Naším průvodcem se stal na necelé dvě hodinky pan Martin Polášek. Pro představu - jeho pracovní pozice se nazývá PR manager. Díky němu jsme vstoupili do neveřejných prostor letiště.

Mohli jsme se z bezprostřední blízkosti podívat na dvě přistání (z Londýna a z ostrova Kos) a jeden odlet letadla (Hurghada – Egypt), nástupy pasažérů na palubu a vykládání zavazadel z letadla. Tentokrát jsme (alespoň někteří) tiše záviděli cestujícím, kteří z pondělního nevlídného, deštivého počasí odlétali na vysněnou dovolenou.

Další částí prohlídky se stala návštěva technického zázemí letiště. Jedná se o sídlo profesionálních hasičů, kteří v případě havárií zajišťují nejen na letišti bezpečnost. Po krátké prohlídce a přednášce vedoucího směny hasičů byla Monika Danielová vyhlášená nejhodnější účastnicí exkurze. Za odměnu si mohla nastartovat hasičské auto. Hodnota auta – 15 miliónů Kč. Ještěže se nic nestalo a Monika nám neujela.

Na závěr jsme se vrátili do prázdné odbavovací haly, kde nám pan Polášek (tentokrát již v klidu, bez pobíhajících cestujících) vysvětlil postupy odbavování klientů, práci stevardek a stevardů. Zmínil způsoby kontroly zavazadel i cestujících. Ukázal rentgenovou kontrolu zavazadel i kontrolu cestujících, kteří musejí projít bezpečnostním rámem.

Věříme, že se našim žákům exkurze líbila a někteří z nich se třeba rozletí po maturitě vstříc profesi letušky nebo stevarda.

 

Mgr. Hana Tomášková a Mgr. Jaroslava Přikrylová

Fotgalerie z akce
 
Sledujte nás na Facebooku

progeCAD - alternativa AutoCAD ®
Dodavatelem školní verze konstrukčního 2D&3D programu progeCAD Professional je konstrukční a vývojová kancelář SoliCAD, s.r.o.