Minerva 2018

Ve čtvrtek 5. 4. 2018 jsme se jako třída IT3 vypravili do místní firmy na šicí stroje, do Minervy v Boskovicích. Naším průvodcem firmou byl pan Ing. Přichystal.

Pan inženýr nás provedl celým výrobním procesem šicích strojů a vysvětlil nám, jak fungují některé nejzajímavější stroje. Například jsme se dozvěděli, že je několik druhů šicích strojů a jejich technologie se stále vyvíjí a posouvá dopředu. I v tomto odvětví je totiž třeba neustále renovovat a je důležité nezůstávat stát na místě.

Dále jsme se dozvěděli, že Minerva od svého vzniku (r. 1881) prošla mnoha změnami. Poslední přeměna byla v r. 1991 na akciovou společnost. Německá firma Dürkopp Adler AG Bielefeld se stala majoritním akcionářem v roce 1997. Současná Minerva je moderní akciová společnost, která vytváří zajímavé pracovní příležitosti v boskovickém regionu.

My jako „ajťáci“ jsme se v průběhu celé exkurze zajímali v podstatě pouze o jednu jedinou věc. Kolik odborných IT pracovníků taková firma, která má zhruba 800 pracovníků, potřebuje. Na konci exkurze jsme se dozvěděli, že IT specialistů je v této firmě pouze 5. Proto bych zhodnotila, že celá tato exkurze pro nás byla přínosná v otázce motivace snažit se být profesionálním odborníkem v IT oboru, protože je třeba být na hodně vysoké úrovni, abychom jako „ajťáci“ získali místo v takovéto firmě.

Pešková, Vítovská, Valterová, Škvařilová IT3

 
Sledujte nás na Facebooku

progeCAD - alternativa AutoCAD ®
Dodavatelem školní verze konstrukčního 2D&3D programu progeCAD Professional je konstrukční a vývojová kancelář SoliCAD, s.r.o.