Microsoft IT Academy

Vítejte na stránkách Microsoft IT Akademie
při Vyšší odborné škole ekonomické a zdravotnické a střední škole Boskovice.

MS IT Academy je celosvětové řešení pro podporu vzdělávání v oblasti IT od společnosti Microsoft. Cílem programu je pomoci studentům dosáhnout základních vědomostí a zkušeností v oblasti IT a vést je na začátku jejich profesní kariéry. MS IT Academy není jen pro studenty a učitele, ale je modelem celoživotního vzdělávání.

Cíle programu

 • Nabízí studijní plán pro technologie společnosti Microsoft s cílem rozvíjet vzdělání studentů, pokud jde o klíčové znalosti IT.
 • Poskytuje širokou škálu vzdělávacích offline výukových prostředků pro vzdělávání kdykoliv a kdekoliv.
 • Vytváří celoživotní vzdělávací prostředky pro nepřetržité vzdělávání, podporuje odborný rozvoj učitelů/lektorů a rozšiřuje práci společnosti Microsoft se studenty na začátku jejich profesní kariéry.
 • Propojuje akademické vzdělávání s pracovními znalostmi a dovednostmi v reálném životě, což studentům umožní, aby v okamžiku ukončení kurzu měli takové znalosti a dovednosti v oblasti IT, které jim umožní dosáhnout úspěchu v práci.
 • Buduje kvalifikovanou pracovní sílu pro zaměstnavatele, což zajistí, aby byli k dispozici talentovaní a schopní odborníci, kteří jsou vzdělaní a vyškolení v technologiích společnosti Microsoft.
 • Propojuje studenty a lektory se společností Microsoft za účelem spolupráce během dalšího odborného rozvoje po celý profesní život.

Úrovně programu

Program MSITA nabízí dvě úrovně. Podle výběru úrovně má škola k dispozici rozdílné výhody a benefity.

Microsoft Office Specialist

Tato úroveň je vhodná pro školy, které nejsou primárně zaměřené na obor IT:

 • základní a střední školy, odborná učiliště, obchodní akademie a gymnázia
 • vyšší odborné školy a vysoké školy (podnikatelské, pedagogické apod.)

IT Pro Platinum

Úroveň IT Pro Platinum je zaměřená na obory vzdělávání, ve kterých jsou stěžejní oblastí informační technologie.
Zaměřuje se na operační systémy, vývojové nástroje a serverové produkty společnosti Microsoft. Tato úroveň umožňuje připravit studenty pro získání průmyslových certifikací společnosti Microsoft (např. Microsoft Certified Professional – MCP).

Naše škola se zapojila v roce 2008 do programu MSITA na úrovni IT Pro Platinum.

Hlavní přínos pro školu a studenty

 • Bezplatné licence na nejnovější verze softwaru společnosti Microsoft pro výuku (pro studenty i na domácí počítače - více najdete na stránce o MSDN AA)
 • Přístup ke školicím materiálům (knihy v rámci oficiálních akademických kurzů Microsoft)
 • Přístup k e-learning kurzům (Student online campus, E-learningové kurzy, Instructor Learning Management System, atd.) 

 Více informací o programu Microsoft IT Academy naleznete na níže uvedených internetových stránkách společnosti Microsoft a jejích partnerů: