IT3 v Apple muzeu

Co bychom to byli za „ajťáky“, kdybychom neznali produkty od světoznámé značky Apple. V dnešní době má skoro každý alespoň jeden produkt od stylově nakousnutého jablíčka, proto jsme se rozhodli doplnit naše vzdělání a 16. října 2017 jsme jeli do Prahy přímo do Apple muzea.

Nejprve nás čekalo úvodní setkání na Hlavním nádraží, kde jsme se také potkali s naším průvodcem, kterým byla tentokrát naše bývalá spolužačka, která nás ve druhém ročníku opustila z důvodu lukrativní nabídky právě v Praze. Během cesty k muzeu nás samozřejmě čekala ukázka historických památek a krátký výklad o každé zajímavosti. Když jsme společně došli k Apple muzeu naše průvodkyně nás na chvíli nechala vlastnímu osudu a s příslibem, že si nás za dvě hodiny vyzvedne, nás poslala do muzea a my jsme začali prozkoumávat jeho krásy. Počasí nám přálo, ale trošku nás zaskočilo, jak moc hezky bylo. My jako „ajťáci“ nejsme moc často venku, alespoň tak to pověst praví, a tak jsme tento teplotní šok snášeli těžce. Celá expozice v muzeu byla pojatá zajímavým a kreativním způsobem a všechny nás bavila alespoň na 50 %, protože zbylých 50 % jsme si samozřejmě schovávali na další krásy Prahy a místní podniky s jídlem. Na závěr celého výletu nás čekal náročný výstup po starých zámeckých schodech, který nám dal pořádně zabrat. Jedinou útěchou byl dech beroucí výhled na celou prosluněnou Prahu.

Těšíme se na další výlet, na který už se prozíravě a poučeně obrníme větší trpělivostí, tolerancí a příjemnější náladou.

Lenka Pešková
studentka IT3

 
Sledujte nás na Facebooku

progeCAD - alternativa AutoCAD ®
Dodavatelem školní verze konstrukčního 2D&3D programu progeCAD Professional je konstrukční a vývojová kancelář SoliCAD, s.r.o.