Od starších spolužáků

Milí nastávající spolužáci,


vítám vás mezi námi, ve škole, kde můžete studovat spoustu zajímavých oborů. U nás si každý najde své místo. Jak budoucí počítačový technik a programátor, tak i například kuchař, úředník, budoucí veterinář, zemědělec či oděvní návrhář.
Hned 1. září vás (i vaše rodiče) naši učitelé seznámí se vším důležitým, jako každý rok proběhne i letos informativní schůzka. Zde se dozvíte vše potřebné – jména učitelů, poznáte své nové třídní, zjistíte, jak je to se stravováním, ubytováním, zvoněním, učebnicemi. Důležité upozornění – počátkem září proběhne burza učebnic, takže si zde levně můžete pořídit učenice, které budete potřebovat.
Kromě výuky vám škola může nabídnout spoustu jiných aktivit. V prváku žáci jezdí na tzv. stmelovací pobyt, kde mají možnost se seznámit s ostatními spolužáky ze třídy a zažít s nimi spoustu zábavy. Většinou se jezdí do lanového centra Baldovec, kde je horolezecká stěna, bazén a zaměstnanci lanového centra si vždy nachystají velmi zajímavý program plný her. Ve druháku je pro Vás nachystaný skvělý lyžařský kurz v rakouských Alpách. Jezdí se do lyžařského střediska Lienz – Zettersfeld. Zde si každý podle svých možností může vybrat sjezdovku podle obtížnosti. Na lyžáku si užijete spoustu legrace a sportovních zážitků jak s ostatními kamarády, tak i s učiteli. Na turistický kurz se jezdí ve třeťáku a to buď do Chorvatska k moři nebo tady v Česku na vodu. Obojí je úžasný zážitek, který se už nikdy nebude opakovat. Ve čtvrťáku mohou žáci navštívit naše hlavní město Prahu. Jedná se o třídenní exkurzi. Kromě toho se koná velké množství kratších odborných exkurzí – vždy podle zaměření jednotlivých oborů.
To však není vůbec všechno. Žáci obchodní akademie a ekonomiky a podnikání navštěvují každoročně Rakousko v rámci veletrhů fiktivních firem, zde vzájemně obchodují a zdokonalují se v cizím jazyce. Veletrh fiktivních firem se každoročně pořádá také na naší škole. Setkávají se zde žáci z různých škol Česka i ze zahraničí. Žáci oboru veterinární prevence pořádají každoročně výstavu psích miláčků, která je velmi oblíbená a získala si jméno v širokém okolí. Žáci oboru hotelnictví pořádají Festival hotelnictví. Na školní akci Sami sobě může každý předvést své umění – hudební, taneční,... a ostatním spolužákům tak ukázat, čím se zabývá ve svém volném čase. Škola pořádá každoročně v zimní sezóně ples, který mohou navštívit jak žáci, tak i rodiče. Skvělých aktivit je spousta a jistě si i vy vyberete. Učení je důležité, ale je třeba si studium čas od času také zpříjemnit. Věřím, že se vám bude na naší škole líbit a že si ji oblíbíte.


Kateřina Trčková