Hurá – Voroněž nás vítá!

V prvním listopadovém týdnu se třída HT3 společně s vyučujícími Mgr. Jarkou Přikrylovou a Mgr. Hanou Tomáškovou vydala směr Brno, a to vstříc porovnávání školní teorie s praxí. Co nás tam čekalo? Žákům jsme položily tři krátké otázky.

1. Na začátku listopadu jste se zúčastnili zajímavé (doufáme) akce. Zkuste ji krátce popsat.

Pavel G.: Po srazu na brněnském nádraží jsme společně vyrazili tramvají k hotelu Voroněž. Ve vstupní hale jsme se sešli s naší průvodkyní. Prozradila nám pár základních informací ohledně hotelu a pak jsme se pustili do samotné prohlídky. Navštívili jsme několik typů pokojů, některé byly méně vybavené, některé zase luxusní.

Míša S.: Exkurze do Hotelu Voroněž se mi velmi líbila. Výklad, který nám podala paní průvodkyně, byl zajímavý. Pokud jsme něčemu nerozuměli, ochotně nám vše vysvětlila. Celou akci bych shrnula jako velmi dobrou a myslím, že byla užitečná pro všechny, kdo by chtěli později v hotelu pracovat.

Adéla B.: Hotel na první pohled vypadal velmi zastarale a můj první dojem z něj byl spíše negativní. Jako první jsme navštívili restauraci, kde jsme měli možnost zahlédnout moderně vybavenou kuchyň. Dále jsme viděli restauraci, kde se podávaly snídaně. Následovala prohlídka pokojů od méně luxusních až po ty „nej“. Než jsme se přesunuli do druhé budovy hotelu, měli jsme možnost na recepci prolistovat knihu VIP hostů, kde byly fotografie a podpisy slavných osobností, které zde byly ubytovány.

2. Co Vás v Hotelu Voroněž překvapilo nebo zaujalo?

Niki Š.: Zvenčí hotel vypadal menší, než ve skutečnosti byl. Nevěřila bych, že má 350 pokojů. Zaujala mě místnost s posuvnými zdmi, kde se konají různé akce a vejde se tam kolem 1000 lidí.

Markéta N.: Nepřekvapilo ani neohromilo mě asi nic, nicméně mě zaujal krásný výhled z hotelových pokojů a příjemný, útulný vzhled celého interiéru.

Aneta F.: Nejvíce mě zaujalo, že do pokojů se dá dostat jen výtahy, protože pro běžnou veřejnost zde není žádné schodiště. Překvapily mě i ceny pokojů, které byly docela vysoké. Dále mě zaujala kniha, ve které byly podpisy celebrit, které byly v hotelu ubytované.

Veronika P.: Velmi se mi líbil interiér celého hotelu. Zaujaly mě například pokoje se “starým“ nábytkem a sauna.

3. Na kterém úseku anebo na jaké pozici byste chtěli v tomto hotelu pracovat (například po maturitě)? Zde jsou odpovědi všech dotázaných žáků:

  • klidně jako naše průvodkyně, a to pozice sales manager leisure;
  • managerka;
  • na recepci, komunikovat s lidmi;
  • pro začátek práce na recepci, kde člověk přijde nejvíce do styku s lidmi;
  • dokázala bych si představit pracovat na recepci;
  • pravděpodobně bych nechtěla pracovat v tomto hotelu, možná v žádném, kdybych si ale musela vybrat, bylo by to třeba na recepci nebo v zajišťování služeb zákazníkům a řešení komplikací nebo něco podobného…;
  • nejvíc bych si chtěla zkusit pracovat na recepci.


Podle reakcí žáků se exkurze vydařila a těšíme se na další. V předvánočním čase je naplánována návštěva čtyřhvězdičkového Grandhotelu v Brně.


Mgr. Hana Tomášková a Mgr. Jaroslava Přikrylová
Sledujte nás na Facebooku

progeCAD - alternativa AutoCAD ®
Dodavatelem školní verze konstrukčního 2D&3D programu progeCAD Professional je konstrukční a vývojová kancelář SoliCAD, s.r.o.