Hotelníci na veletrhu Salima Brno

Dne 19.2.2016 se naše třída HT1 vydala na mezinárodní potravinářský veletrh SALIMA Brno.

Zde jsme měli možnost navštívit mnoho stánků různých firem, ať už českých, nebo zahraničních. Na veletrhu nás upoutaly především regionální výrobky, jako např. punkevní pstruh, kozí sýr ze Šošůvky, jablečný mošt Zeas Lysice, pekařské výrobky Zemspol Sloup, mléčné výrobky Mlékárny Olešnice.

Prohlédli jsme si nové stroje a vybavení pro výrobní i odbytová střediska. Bylo nám umožněno si prohlédnout například různé druhy kávovarů, moderní výčepní zařízení, různé druhy strojů na přípravu pokrmů, jako jsou konvektomaty, vařiče těstovin, rýže, varné kotle, smažící pánve, ale i stroje na zmrzlinu.

Na své si přišli milovníci sladkého i slaného. Ochutnat tu bylo možno například různé druhy sýrů, uzenin, čokolád, zmrzlin, nápojů, pečiva i bio výrobků. Velmi nás zaujal stánek s karamelem, kde byly velmi zajímavé a neobvyklé příchutě. Dozvěděli jsme se něco málo o kávě a o její přípravě, ochutnali jsme i několik vzorků a byli jsme více než spokojeni. Pro starší návštěvníky veletrhu tu byly připraveny ochutnávky alkoholických nápojů v podobě vína, piva, medoviny aj.

Z veletrhu jsme odcházeli obohaceni o nové gastronomické a kulinářské zážitky.

Michaela Becková
Žákyně HT1

Fotogalerie z akce
Sledujte nás na Facebooku

progeCAD - alternativa AutoCAD ®
Dodavatelem školní verze konstrukčního 2D&3D programu progeCAD Professional je konstrukční a vývojová kancelář SoliCAD, s.r.o.