Exkurze ZOO Lešná

Dne 16. 6. 2016 se naše třídy VP1 a HT1 s paní učitelkou Lepkovou, Plavcovou a Přikrylovou zúčastnily výletu do zoologické zahrady Lešná. Odbornou exkurzi jsme začali srazem v 7:45 před budovou školy. Po příjezdu Lešné jsme byli poučeni o bezpečnosti, poté jsme se vydali do krásného areálu zoo.

V areálu si každý z nás mohl prohlédnout to, co ho z oblasti fauny nejvíce zajímá. K vidění byli sloni, tygři, surikaty a spoustu dalších zvířat. Nejzajímavější zastávkou určitě byli rejnoci, které jsme mohli nakrmit a dokonce si je i pohladit.

Hned po rejnocích pro nás byla nejzajímavější tropická hala, kde měly některé druhy zvířat volný výběh, např. lenochodi, kotulové a želvy.
V areálu zoo nás také zaujali naučné tabule o kontinentech, kulturách a zvířatech. Odpočinout jsme si mohli v úžasně upravené japonské zahradě, na hřištích pro děti nebo u nějakého stánku s bohatým občerstvením.

Zoo Lešná nás zaujala svoji velkou rozlohou, výbornou péčí o zvířata i návštěvníky a v neposlední řadě svým upraveným areálem. Všichni jsme si výlet velice užili a rádi bychom si areál v Lešné prohlédli ještě jednou, protože díky své pestré nabídce zvířat a neustálou renovací je to místo, které stále přináší nová poznání.

 

Fotogalerie z akce
Sledujte nás na Facebooku

progeCAD - alternativa AutoCAD ®
Dodavatelem školní verze konstrukčního 2D&3D programu progeCAD Professional je konstrukční a vývojová kancelář SoliCAD, s.r.o.