Exkurze do Planetária v Brně

Ve středu 8. listopadu 2017 jsme byli s naší třídou (EP2) na vědomostní exkurzi v brněnském Planetáriu. Pedagogický dozor na této akci zajišťovaly paní učitelky Holková a Chábová.

Před zahájením exkurze jsme využili možnosti prohlídky vstupní haly, která je vyzdobena nástěnnými plakáty s tématikou vzdálených planet a vesmíru.

Po zaplacení vstupného už nic nebránilo vstupu do tohoto záhadného světa.

V 10:00 hodin jsme se tedy přesunuli do přednáškové místnosti. Tam na nás čekala průvodkyně a zahájila výklad. Jednalo se o prezentaci s obrázky a skutečné předvedení pokusů, které nám měly lépe přiblížit problematiku optiky jako nauky o záření. Průvodkyně například svítila několika lasery a přitom nám sdělovala zajímavé informace. Pokládala nám také různé otázky, které občas nebyly moc lehké, a proto nás donutily k zamyšlení.

Dále jsme se na exkurzi dozvěděli něco o historii broušení skla do různých tvarů nebo informace o tom, že se ve vodě paprsek láme a že světlo se ve všech bodech a směrech prostředí šíří přímočaře. Průvodkyně nám také ukázala, jak se lámou paprsky procházející přes spojku i rozptylku.

Tato exkurze s přednáškou mě velice zaujala a dozvěděla jsem se na ní spoustu nových a zajímavých informací.
Sledujte nás na Facebooku

progeCAD - alternativa AutoCAD ®
Dodavatelem školní verze konstrukčního 2D&3D programu progeCAD Professional je konstrukční a vývojová kancelář SoliCAD, s.r.o.