Exkurze do hotelu Coutyard by Marriott v Brně

Dne 12. 4. 2017 vyrazila naše třída HT3 na exkurzi do hotelu Coutyard by Marriott v Brně. Vyjeli jsme v 8 hodin ráno vlakem z Boskovic, v Brně jsme pak pokračovali tramvají k hotelu, kde nás čekala prohlídka.

Nový hotel amerického řetězce Marriot, který je v Brně otevřen teprve od listopadu loňského roku, je moderní čtyřhvězdičkový hotel nabízející 201 luxusních pokojů včetně jednoho střešního apartmá. Hotel se nachází na skvělém místě u Štýřického pobřeží a nabízí krásný výhled na historickou část města a Špilberk. Patnáctipatrová budova má 10 konferenčních místností až pro 300 lidí, které jsou vybaveny nejmodernější audiovizuální technikou, garáž pro 400 aut, 201 pokojů s 390 lůžky. Pokoje jsou rozděleny do 4 kategorií, Guest room (standard) - nejlevnější 2 000 – 3 000 Kč za noc, Larger guest room – s výhledem na Brno 3 000 – 4 500 Kč za noc, Bedroom suite – výhled na Špilberk 5 000 – 7 000 Kč za noc nabízí obývací prostor, ložnici, koupelnu, mini bar s kávovarem. Za nejluxusnější pokoj Larger suite, který má terasu s výhledem na Špilberk, zaplatíte 10 000 Kč/noc. Stylové pokoje mají moderní design, lesklé mramorové koupelny a bezplatné Wi-Fi, stejně jako pohodlné ložní prádlo a ergonomické pracovní prostory, trezor a minibar. Hotel je postaven v severském stylu - v modrých, černých a šedých barvách. Luxusní dojem umocňuje ručně dělaný dánský nábytek. Všude v hotelu je drahý mramor – brazilský žula v ceně 4 500 Kč za m².

Hotel nabízí velké množství služeb, např. faxové služby, úschovnu cenných předmětů, praní a žehlení prádla, směnárnu, kryté parkovaní pro motocykly, výtah, Wi-Fi a další, je také povolen vstup domácím zvířatům. Do hotelové restaurace mohou přijít i běžní hosté, tedy nejen ti ubytovaní.

V celém hotelu pracuje zhruba 50 zaměstnanců a každý musí ovládat alespoň částečně cizí jazyk, tedy angličtinu a němčinu. Prohlídka hotelu byla pro všechny velice příjemná. Zjistili jsme, že je také možnost jít do hotelu pracovat jako brigádník, což je pro získání praxe v tomhle oboru velice skvělá příležitost.

Monika a David žáci HT3

 

 
Sledujte nás na Facebooku

progeCAD - alternativa AutoCAD ®
Dodavatelem školní verze konstrukčního 2D&3D programu progeCAD Professional je konstrukční a vývojová kancelář SoliCAD, s.r.o.