Exkurze do České televize a rozhlasu

     V souvislosti s výukou stylistiky - konkrétně publicistického stylu se 16. 4. vydaly třídy IT3 a VP3 na exkurzi do brněnského studia Českého rozhlasu a do České televize Brno. Není totiž nad názornou ukázku, která zpestří teoretickou výuku.
     V brněnském rozhlase jsme se dozvěděli zajímavosti o začátcích vysílání ve 20.letech 20.století. Poté proběhla prohlídka vlastních rozhlasových studií, kde se nachází spousta moderní a pozoruhodné techniky. Dokonce jsme měli možnost zhlédnout živé vysílání hlasatelky.
     Následně jsme pokračovali do budovy České televize, kde jsme si prohlédli prostory, ve kterých se natáčí různé pořady, např. AZ-kvíz, Věříš si?, Sama doma. Dále jsme zhlédli stříhárnu, kde se natočený materiál sestříhá. Poté jsme navštívili i místnost zvukaře, který doupravuje zvukovou stánku pořadů. Na závěr jsme měli možnost si vyzkoušet natáčení a moderování. Dá se říct, že IT3 tato exkurze mohla dát mnoho nových poznatků ohledné vybavení a technologie. Třída VP3 měla možnost seznámit se s prostředím, které se netýká pouze jejich oboru.
     Celkově by se dala exkurze zhodnotit velice kladně a zcela určitě byla pro obě třídy velikým přínosem.
                                       

                                                                                      L. Šebek, P. Tichá a A. Audová VP3
 
Sledujte nás na Facebooku

progeCAD - alternativa AutoCAD ®
Dodavatelem školní verze konstrukčního 2D&3D programu progeCAD Professional je konstrukční a vývojová kancelář SoliCAD, s.r.o.