Exkurze Botanický ústav AV ČR, Brno

2. 11. 2016 se naše třída VP2 s paní učitelkou Lepkovou a s panem učitelem Smejkalem zúčastnila Dne otevřených dveří v Botanickém ústavu Brno.

Žáky přivítali v 9:30 malým občerstvením a ihned poté byli rozděleni do dvou skupinek. První skupinka si mohla prohlédnout oddělení vegetační ekologie a druhá oddělení experimentální fykologie a ekotoxikologie.

První skupinka zjistila, jak se odebírají vzorky vody, které toxiny zde mohou najít a které přístroje se při této analýze používají. Poté mohli žáci v mikroskopu spatřit nádherné organismy krásnoočky nebo velmi zajímavou hrotnatku velkou, jež za den dokáže přefiltrovat až 2 dl vody. Žáci dále vstoupili do tajů fluorescence. Nakonec pracovnice ústavu ukázala žákům některé nástroje používané ústavem při práci v terénu, jako je odebírání vzorků zeminy, vody atp.

Druhá skupina vyslechla krátkou přednášku o ekologii a paleoekologii, ve které se žáci dozvěděli informace o dlouhodobém vývoji přírody a ovlivnění přírody člověkem za posledních deset až patnáct tisíc let. Na druhém stanovišti tohoto oddělení byli žáci seznámeni s rozborem kousku půdy a s pomůckami, které jsou k tomu potřeba.

Po absolvování prohlídky „svých oddělení“ se žáci na svých stanovištích vystřídali.

V Botanickém ústavu jsme strávili asi dvě hodiny, přesto jsme odcházeli s hlavou plnou nových informací. Tato exkurze se nám moc líbila a vřele ji doporučujeme dalším ročníkům.

Třída VP2

 

 

Fotogaleria z akce

 
Sledujte nás na Facebooku

progeCAD - alternativa AutoCAD ®
Dodavatelem školní verze konstrukčního 2D&3D programu progeCAD Professional je konstrukční a vývojová kancelář SoliCAD, s.r.o.