Exkurze AV ČR Brno

Dne 4. 11. 2015 se třída VP2 spolu s paní učitelkou Alenou Plavcovou a třída VP3 s panem učitele Lubomírem Smejkalem zúčastnila 15. ročníku akce Týden vědy a techniky.

Navštívili jsme sídlo Botanického ústavu akademie věd v Brně, kde nám bylo toto pracoviště představeno. Byli jsme seznámeni s jednotlivými odděleními tohoto pracoviště, s jednotlivými laboratořemi a jejich vybavením. Měli jsme možnost vyzkoušet si jednotlivé přístroje, např. při měření síly fotosyntézy, prohlédli jsme si pod mikroskopem mikroorganismy nacházející se v rybnících, které nejsou pouhým okem viditelné.

Dozvěděli jsme se spoustu dalších zajímavých informací o rostlinách, půdě a mikroorganismech a v neposlední řadě jsme byli seznámeni s metodami výzkumné činnosti. Návštěva odborného pracoviště, které není běžně přístupné, pro nás byla inspirativní. Možná v budoucnu někteří z nás půjdou touto cestou a za pár let při další exkurzi budou dané pracoviště představovat novým studentů veterinární prevence. Chceme také poděkovat paní učitelce Aleně Plavcové za zajištění této exkurze, která se nám moc líbila a obohatila nás o vlastní zkušenost s vědeckým pracovištěm.