Druhé setkání s partnerskou školou BHAK / BHAS Wien 13

Banner


30. 11. 2009 se v rámci projektu EdTWIN uskutečnilo druhé setkání partnerských škol, tentokrát ve Vídni. Setkání se zúčastnilo 14 žáků čtvrtého ročníku Obchodní akademie se svými fiktivními firmami a 18 žáků ze třídy OA3. Právě tato třída bude od ledna 2010 s partnerskou školou obchodovat. Setkání nabízelo výbornou možnost své „obchodní partnery“ osobně poznat a získat cenné zkušenosti v prezentaci fiktivních firem a obchodování mezi fiktivními firmami.

Po příjezdu na nás čekalo přátelské přivítaní ředitelkou školy Mag. Christine Werdenich. Poté jsme byli seznámeni s jednotlivými body programu, tedy s tím, že se firmy představí pomocí počítačových prezentací, následně mezi sebou budou obchodovat a po malém občerstvení společně navštíví vánoční trh. Prezentace rakouských i českých firem probíhala v aule. Zástupci čtyř rakouských firem představili své společnosti v angličtině. Naše firmy se prezentovaly v němčině. Zabodovaly v rámci propagace svého zboží a disponovaly kvalitními trojjazyčnými katalogy.

Po uzavírání kupních smluv, objednávek a obchodů nás čekalo občerstvení, které připravili sami rakouští žáci. Poté byli žáci rozděleni formou vtipné hry do několika česko-rakouských skupinek, ve kterých se později pohybovali po městě. Odpoledne jsme absolvovali okružní jízdu po Vídni s německým turistickým výkladem. Naším cílem se stal Weihnachtsmarkt před vídeňskou radnicí. Na vánočním trhu jsme mohli nasát atmosféru přicházejících Vánoc.

Ve večerních hodinách jsme se s našimi rakouskými kolegy rozloučili a z vánočně naladěné Vídně směřovali domů. Už nyní se těšíme na další vzájemné setkání, které proběhne během 14. Veletrhu fiktivních firem v Boskovicích 25. 2. 2010, na který se již nyní pilně připravujeme.

Fotogalerie z akce

Sledujte nás na Facebooku

progeCAD - alternativa AutoCAD ®
Dodavatelem školní verze konstrukčního 2D&3D programu progeCAD Professional je konstrukční a vývojová kancelář SoliCAD, s.r.o.