Druháci z VOŠky v Bavorsku

Je libo BMW, Mini Cooper nebo Rolls-Royce?

Výběr je opravdu veliký. Kde? Přece v BMW Welt a BMW muzeu v Mnichově. Tyto dvě budovy patří k nejoblíbenějším turistickým atrakcím Bavorska. My, studenti II. ročníku VOŠ oboru cestovní ruch, jsme měli možnost navštívit tyto budovy v areálu firmy BMW během naší čtyřdenní dubnové odborné exkurze do Bavorska a Rakouska.

V moderní futuristické budově BMW Welt jsou vystaveny aktuální výrobky BMW od automobilů po motorky, dále nejnovější modely značek Mini Cooper a Rolls-Royce. Všechny vystavené exponáty jsme si mohli vyzkoušet nebo třeba koupit a přímo z výstavní plochy odjet domů. Navštívili jsme také BMW muzeum, kde jsme se seznámili s historií firmy a značky a uviděli 125 nejcennějších originálních exponátů z devadesátiletého období existence firmy.

V bezprostřední blízkosti areálu BMW se nachází rozsáhlý Olympijský park, jehož součástí je několik sportovních hal, stadion, olympijské jezero, olympijská vesnička …My jsme se nechali výtahem vyvézt do výšky 191 metrů na vyhlídkovou plošinu olympijské věže (Olympiaturm), odkud jsme měli celý Mnichov jako na dlani. Protože nám počasí přálo, dohlédli jsme až na vzdálené vrcholy zasněžených Alp. V olympijském areálu jsme navštívili další mnichovskou atrakci - podmořské akvárium Sea life.

Kromě Mnichova a jeho zajímavostí a pamětihodností jsme v Bavorsku navštívili také nejznámější a nejnavštěvovanější zámek v Německu Neuschwanstein. Tento romantický zámek, zasazený do nádherné alpské krajiny nechal vybudovat v 19. století „pohádkový“ král Ludvík II. K celé té romantice přispělo také počasí – slunečno, zasněžené vrcholky okolních hor, pod zámkem zelené louky a pole, tyrkysová barva okolních jezer… Na chvíli jsme se zastavili také u Štarnbergského jezera, kde se pohádkový král utopil a kde byla v místě jeho smrti vystavěna kaple a v jezeře vztyčen veliký kříž.

Poslední den naší exkurze jsme strávili v malebném městečku Hallstatt, které se nachází v rakouské Solné komoře. Zde jsme navštívili jedny z nejstarších solných dolů na světě. Nejdříve jsme se oblékli do „pracovního oblečení“ a pak jsme se vydali po stopách „ muže v soli“ - do útrob solné jeskyně jsme se sklouzli po dvou dřevěných skluzavkách, ven jsme vyjeli podzemním vláčkem. Ovšem asi největším lákadlem je tzv. Skywalk – vyhlídka vysoko nad hallstattským jezerem. Každý, kdo se chtěl na tomto místě vyfotit, si musel vystát pěknou frontu. A nádhera, kterou uvidíte v městečku samotném, ta je nepopsatelná…

Část naší exkurze jsme strávili také v jižních Čechách – navštívili jsme zámek v Českém Krumlově, prošli si nádherné historické centrum a u nedalekého Lipna jsme po Stezce v korunách stromů „vyšplhali“ opravdu až nad koruny stromů.

Během naší exkurze jsme mimo jiné navštívili hned několik historických a přírodních památek zapsaných na seznamu UNESCO, obdivovali nádhernou alpskou krajinu v Německu a Rakousku, ochutnali tradiční jídla národních kuchyní Rakouska a Německa. Důležité a zajímavé pro nás také bylo sledovat práci průvodce v cestovním ruchu – jeho organizační schopnosti, dovednosti a znalosti, a porovnat tak naši teoretickou přípravu z předmětu průvodcovská činnost s praxí.

studenti II. ročníku VOŠ, obor cestovní ruch

 

 

Fotogalerie z akce

 
Sledujte nás na Facebooku

progeCAD - alternativa AutoCAD ®
Dodavatelem školní verze konstrukčního 2D&3D programu progeCAD Professional je konstrukční a vývojová kancelář SoliCAD, s.r.o.