Divadelní představení žáků

 Ohlédnutí za divadelním představením v Letovicích.

Poslední úterý v únoru jsem vybaven kamerou a stativem usedl do tranzitu provoněného zvířátky společně s pár vybranými umělci z domova mládeže na  Hybešově ulici a vydal se s nimi za jejich představením, které jsem se snažil zdokumentovat.
Po příjezdu na místo se sešla v Letovicích v kulturním domě cela skupina umělců
z domova mládeže pod vedením známé režisérky Zdeňky Dvořáčkové. Svůj divadelní UM předvedli ve dvou moc pěkných pohádkách před očima těch nejmladších a nejmenších rozjařených dětiček ze školky a prvních tříd ZŠ.
První pohádku, kterou předvedli, byla jejich vlastní verze s Čerty nejsou žerty. Představení to bylo skvělé a vsadil bych se, že se v celém sále nenašel nikdo, komu by se koutky nepohnuly k očím nahoru. Peklo
v čele s Luciferem, jeho poddanými čerty, pyšnou a chamtivou Dorotou, dobrosrdečným Petrem, vypočítavým správce, hodným Jankem, nesmělým panem králem a svérázným kaprálem opravdu nechybělo. Ve druhé pohádce s názvem Zlatovláska se naši umělci předvedli taktéž skvěle a ještě přidali pár krásných písniček z této pohádky. Představení se jim povedlo a všem pomohli nastartovat den s úsměvem. Za toto všechno patří obrovský obdiv všem účinkujícím a hlavně srdci divadla na internátu Zdeně Dvořáčkové - naší paní vychovatelce. Já si den užil s touto partou skvěle a těším se na jejich práci v příštím roce.
J. Žouželka

-A takhle je viděno naše představení očima těch nejmladších
Sledujte nás na Facebooku

progeCAD - alternativa AutoCAD ®
Dodavatelem školní verze konstrukčního 2D&3D programu progeCAD Professional je konstrukční a vývojová kancelář SoliCAD, s.r.o.