Cvičný požární poplach

Hoří!

Dne 4. 11. 2013 jsme se (my žáci všech prvních ročníků naší školy) zúčastnili v boskovickém kině Panorama projekce francouzského filmu Nedotknutelní. Po usazení v promítacím sále nás přivítal ředitel kina pan Tomáš Marvan. Podal nám několik informací o obsahu filmu a také nás seznámil s tím, že se jedná o film natočený podle skutečné události. Ke konci svého projevu vystrašil pár žáků tím, že je po skončení projekce v prostorách kina nahlášen falešný požár. Hasiči však nic vědět nebudou a půjdou do plného nasazení.
V kině zavládla mírná panika z toho, co přijde, ale už nebyl čas nic řešit, protože začalo promítání. Mé dojmy z úvodní části filmu byly poněkud chladné, protože jsem měl velké očekávání ohledně kvality. Po první vtipné scéně jsem ale věděl, že můj úvodní dojem byl chybný, film byl naprosto dokonalý. Až budu mít čas, s chutí se na něj podívám znovu. Ve filmu jde o to, že ochrnutý bohatý Philipe si vybere jako svého opatrovníka Drisse. Driss má ke své nové práci jiný přístup než ostatní před ním, Philipa v žádném případně nehýčká, přistupuje k němu někdy až drsně, nelituje ho, ale to ochrnutému Philipovi vyhovuje. Driss za pár měsíců musí pomoci své rodině a Philip dostane nového opatrovníka. Nahradí Drisse? To zjistíte, když si na tento film zajdete. Podle mého názoru určitě neprohloupíte.
Na konci promítání jsme zjistili, že ředitel kina opravdu nelhal, protože z hlavních dveří sálu se začalo dýmit tak, že zanedlouho byl celý sál zakouřený. Následně vešel pracovník kina a sdělil nám, kudy se máme evakuovat. Docela mě udivilo, že nenastal žádný zmatek a že se všichni drželi instrukcí. Po opuštění kina jsme se dostali zpět na ulici, která již byla uzavřená. Stála tam hasičská auta, kolem chodili hasiči a zjišťovali, zda všichni opustili kino v pořádku. Někteří hasiči vběhli do kina, aby uhasili požár a „zachránili“ dvě žákyně, které v kině zůstaly.
Po docela dlouhém čekání a kontrole přesného stavu evakuovaných jsme celí zmrzlí mohli opustit prostor před kinem a odebrat se do školy. Přežili jsme.

J. Chaloupka a Patrik Klíč IT1
Sledujte nás na Facebooku

progeCAD - alternativa AutoCAD ®
Dodavatelem školní verze konstrukčního 2D&3D programu progeCAD Professional je konstrukční a vývojová kancelář SoliCAD, s.r.o.