Článek od Terezy Novotné

Když jsem se rozhodovala na základní škole, který obor si vybrat, tak to nebylo moc jednoduché. Hlavním kritériem pro mě bylo, abych nebyla soustředěná jen na jedno konkrétní odvětví. Ekonomika a podnikání – informatika v ekonomice byl jediný obor, který mě opravdu zaujal. Ještě jsem ani nevěděla, jak moc přínosné pro mě toto studium bude.

Jsem ráda, že tento obor studuji, otevřel mi oči dál a až právě teď zjišťuji, jaké možnosti mi připravil. Orientuji se v ekonomice, účetnictví a i na stranu druhou v odvětví informatiky. Naučili jsme se v různých programech, které souvisí s algoritmizací, počítačovými systémy, počítačovým designem, technickou dokumentací nebo s účetnictvím a právě takto rozšířený obor mi vyhovuje.

Můj obor měl velkou úspěšnost v zahraničí, když jsem se nedávno hlásila na univerzity do Velké Británie. Byli překvapeni, že student střední školy může být zaměřen tak, jak jsem se prezentovala, a proto mi nabídli místo jak na ekonomických univerzitách, tak i na těch technicky zaměřených.

Kdybych mohla vrátit čas, nevybrala bych si jinak. Obor, který studuji, pro mě momentálně představuje tu nejlepší možnou přípravu pro budoucí život a povolání.

Tereza Novotná, studentka EP4