Chorvatsko 2016

Jako každý rok, tak i ten letos se žáci třetích ročníků naší školy mohli zúčastnit sportovně turistického kurzu v Chorvatsku. Tento kurz se uskutečnil od 3. června do 12. června v chorvatské lokalitě Baška Voda.

Cesta autobusem, trvající přibližně 15 hodin byla jedinou ubíjející věcí na celém kurzu. Po příjezdu do Bašky Vody jsme se mohli ubytovat v pensionu Ivana, který se stal naším domovem na dalších 8 dnů. Byli jsme rozděleni do pokojů po třech nebo dvou.

V následujících dnech nás čekalo sportování, „výletování“ a relaxování. Za sportem účastníci kurzu chodili do 2 kilometry vzdálené Bašky Polje, kde jsou postavena hřiště pro petanque, volejbal nebo nohejbal. Atmosféra u sportu byla velice pohodová a všichni se náramně bavili. Třetí den kurzu se všichni zúčastnili výletu na lodi, kde mohli jíst mořské ryby a ochutnat místí sýry, také mohli z lodě skákat, což bylo velice zábavné, a byl to zážitek, který si budou určitě všichni pamatovat na dlouhou dobu. Další výlet na Makarskou už ovšem tak veselý nebyl, protože se nevydařilo počasí. Kvůli bouři všichni odjížděli zpět ne lodí, ale malým mikrobusem, který všechny postupně rozvážel zpět do pensionu.

Asi největším zážitkem pro všechny byl výšlap do místních hor, který byl fyzicky velice namáhavý, ale ten, kdo ho přetrpěl, si nenechal ujít nádherný výhled na celou Bašku Vodu a její okolí.

Kromě těchto aktivit jsme si mohli všichni užívat krásu moře a alespoň na chvíli si odpočinout od všech svých problémů. Tento kurz byl velice vydařený a určitě přijdete o veliký zážitek, pokud si ho necháte příští rok ujít.

Pavel Janeček IT3

 

 
Sledujte nás na Facebooku

progeCAD - alternativa AutoCAD ®
Dodavatelem školní verze konstrukčního 2D&3D programu progeCAD Professional je konstrukční a vývojová kancelář SoliCAD, s.r.o.