Charitativní akce Sněhuláci pro Afriku

Naše škola se i letos zúčastnila originální charitativní akce Sněhuláci pro Afriku s podtitulem Děti pomáhají dětem. Akce má již pětiletou tradici. Cílem byla chuť se zapojit, aktivně strávit několik hodin s žáky stavěním sněhuláků, bavit se a pomoci dobré věci. Peníze, které se díky realizaci akce získají, použije obecně prospěšná společnost Kola pro Afriku na převoz již dříve koupených kol dětem do Afriky. Díky tomuto dopravnímu prostředku se pak africké děti snadněji dostanou do školy.

Ve čtvrtek 2. 2. byly ideální sněhové podmínky, a akce se tak mohla na prostranstvích kolem naší školy uskutečnit. Pravidla pro účast byla jednoduchá, stačilo postavit sněhuláka, za kterého účastníci zaplatili libovolný poplatek jako startovné. Čím víc sněhuláků, tím lépe. Z naší školy se zúčastnilo celkem 13 tříd, jejichž žáci postavili 35 sněhuláků. Fotografie postavených sněhuláků naleznete na oficiálních a facebookových stránkách naší školy. Součástí akce je i soutěž o nejoriginálnější sněhuláky, hlasovat můžete na facebookových stránkách https://www.facebook.com/snehulaciproafriku/?fref=ts.

Mgr. Jana Orlitová, patron projektu na naší škole

 

Fotogalerie z akce
Sledujte nás na Facebooku

progeCAD - alternativa AutoCAD ®
Dodavatelem školní verze konstrukčního 2D&3D programu progeCAD Professional je konstrukční a vývojová kancelář SoliCAD, s.r.o.