Cestovatelská beseda - Aljaška

Cestovatelská beseda s projekcí a výstavou fotografií

Horolezec a dobrodruh, někdy také cestoval a fotograf. Jiří Hrma v těchto aktivitách uplatňuje svoje dlouholeté, někdy těžce nabyté zkušenosti. Má to štěstí, že horolezectví se stalo nejen jeho celoživotním sportem, ale i profesí na plný úvazek.
Do Boskovic zavítal se svojí diashow o více jak 3000 km dlouhé cestě po Aljašce a to pěšky, autem, vlakem i letadlem. Od Severního ledového oceánu přes Yukon k Pacifiku. Spolu s ním se návštěvníci dostali i nejvyšší a nejchladnější horu severní Ameriky Mount McKinley, patřící mezi seven summits.

Součástí večera byla i vernisáž tematické výstavy fotografií Jiřího Hrmy, která proběhla v 18.00 před začátkem besedy.

Akce se opět zúčastnila i naše škola, která připravila na cestovatelské besedě v kině návštěvníkům ochutnávku typického pokrmu a nápoje pro tuto destinaci – tentokrát aljašskou pomazánku, dále pak brusinkovou šťávu.
Na stánku školy bylo taktéž možno získat informace ohledně studia na střední i vyšší odborné škole. Všem děkujeme za návštěvu našeho stánku!

 

Bc. Petr Šafránek, DiS.
učitel odborných předmětů HT, KC
Sledujte nás na Facebooku

progeCAD - alternativa AutoCAD ®
Dodavatelem školní verze konstrukčního 2D&3D programu progeCAD Professional je konstrukční a vývojová kancelář SoliCAD, s.r.o.