Barmanský kurz opět v Boskovicích

Tak jako každý rok i letos probíhal na naší škole VOŠ ekonomické a zdravotnické a SŠ Boskovice odborný barmanský kurz. Od 17. – 21. října 2016 se žáci vzdělávali pod vedením zkušeného lektora Mgr. Pavla Hájka ze vzdělávacího střediska NcM z Brna v oblasti barmanství.

Zájemci se zdokonalili v oblasti lihovin, barového inventáře a naučili se vytvářet desítky výborných alkoholických nápojů i soft nápojů – bez alkoholu. Míchali aperitivy, koktejly, flipy, egg noggy, fizzy atd.

Nové poznatky a dovednosti předvedli žáci u závěrečné zkoušky, která byla písemná, ústní a praktická.

Závěrečná část kurzu se uskutečnila v Brně formou soutěže. Absolventi bojovali o nejlepší fantazijní koktejl. Velkým překvapením bylo, že první místo získal Pavel Šumbera, žák 2. ročníku oboru Ekonomika podnikání.

Žáci byli spokojeni a hrdi na certifikát, který získali složením závěrečné zkoušky. Osvědčení o rozšíření kvalifikace uplatní až se budou ucházet o zaměstnání. Certifikát také žákům umožňuje nákup barového inventáře se slevou, což někteří ještě ten den využili.

Absolvováním tohoto kurzu se otevírá žákům možnost prohloubit si znalosti a získat profesní zkoušku Barman s platností v EU, která proběhne již 11. listopadu 2016 v Brně.

Bc. Drahomíra Ševčíková
učitelka OV

 

 

Fotogalerie z akce