Adventní Vídeň

Adventní Vídeň

Dne 11. 12. 2012 jsem se spolu s dalšími (asi 80) spolužáky ze všech ročníků a oborů střední školy vydala na exkurzi do předvánoční Vídně, kterou zorganizovaly Mgr. Reitschmiedová a Mgr. Součková.
Sraz jsme měli v 6:45 před naší školou (pro některé, možná i většinu z nás opravdu dost brzy), kam po krátkém čekání pro nás přijely dva autobusy, do kterých jsme úspěšně nastoupili. Po zběžné kontrole, zda nám nikdo nechybí (a kupodivu vážně nikdo nechyběl), jsme mohli vyjet.
Do Vídně jsme dojeli něco před polednem, vystoupili z autobusu a vydali se směrem k centru. Procházeli jsme kolem spousty krásných budov nejrůznějších slohů. V centru jsme dostali asi hodinový rozchod, kde jsme si individuálně mohli projít Stephansdom a další místa a také si mohli koupit pohledy, nebo něco na památku, popřípadě nějaké občerstvení.
Poté bylo na čase vydat se do muzea císařovny Sisi, ve kterém jsme se dozvěděli spoustu zajímavého. Byly tam napodobeniny šatů, jež císařovna nosila k různým příležitostem. Nachází se tam i ukázka z císařovnina vlakového kupé (s dnešními vlaky se nedá srovnávat) a také třeba tělocvična, ve které si císařovna udržovala svou postavu.
Výlet jsme zakončili návštěvou vánočních trhů, kde za opojné vůně punče a různých sladkostí nakupovali poslední drobnosti pro naše nejbližší, nebo obdivovali nádhernou vánoční výzdobu tohoto překrásného historického města.
V pořádku jsme se vrátili zpět ke škole po osmé hodině večerní a plni pocitů a dojmů z výletu se začali rozcházet domů.

Tereza Hrubá OA1
 
Sledujte nás na Facebooku

progeCAD - alternativa AutoCAD ®
Dodavatelem školní verze konstrukčního 2D&3D programu progeCAD Professional je konstrukční a vývojová kancelář SoliCAD, s.r.o.